Dolar
6.9305
0.458%
Euro
8.2048
0.48%
Altın
2016.79
-0.1302%
Borsa
1087.16
0%
G. Altın
449.311
0.5313%
Bitcoin
77547.33
-0.7279%
23ºC
İstanbul
Açık 23 C
  İzmir'de yaşlı kocasını öldürmek için her şeyi yaptı

  İzmir'de yaşlı kocasını öldürmek için her şeyi yaptı

  Yemeğine viagra kattı, elektrik verdi, arabayla çarptı, ölüm timi kurdu ama kocasını öldüremedi
  • 11.01.2013 - 08:56
  İzmir'de yaşlı kocasını öldürmek için her şeyi yaptı

  İzmir'de yaşlı kocasını öldürmek için her şeyi yaptı #1

  İzmir'in Bornova ilçesinde, 80 yaşındaki gurbetçi Hacı Yusuf Çimen'in kaçırılma girişimi sırasında ortaya çıkan iddialar, polisiye filmleri aratmadı.

  Kaçırma girişiminde bulunan G.B., kendisini Çimen'in ikinci eşi Ş.Ç.'nin kocasını öldürmesi için tuttuğunu öne sürdü. Mirası ele geçirilmek istenen Hacı Yusuf Çimen'in öldürülmesi için her yolun denendiğini belirleyen polis, yaşlı adamın ikinci eşi S.Ç. ile onun damadı ve oğlunun da aralarında bulunduğu 'ölüm timine' dönüşen 3'ü kadın toplam 7 şüpheliyi gözaltına aldı.

  Almanya'dan emekli olduktan sonra kesin dönüş yapan, 2008 yılında da eşini kaybeden 80 yaşındaki Hacı Yusuf Çimen, yaklaşık bir yıl önce de 'ikinci bahar' hayaliyle hayatını 53 yaşındaki Ş.Ç. ile birleştirdi. Hacı Yusuf Çimen'un mutluluk hayalleri ise geçen 12 Aralık'ta kaçırılmasıyla kabusa döndü.

  NAMAZ ÇIKIŞI KAÇIRILDI, OYUN ORTAYA ÇIKTI

  Hacı Yusuf Çimen, 12 Aralık günü öğle namazınım ardından yanına gelen ve kendisini önceden tanıdığını söyleyip otomobile bindiren 2'si kadın 4 kişi tarafından kaçırıldı. Çimen'in direnmesi üzerine kaçıranlar, üzerindeki 400 lirayı aldıktan sonra Çamkule 4730/2 sokak üzerinde onu otomobilden yola attı. Çevreden yetişen vatandaşların ihbarı üzerine Emniyet Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri çalışma başlattı.

  700 OTOMOBİL ARAŞTIRILDI

  Kaçırılmayla ilgili Hacı Yusuf Çimen'in ifadesini alan polis, ilk olarak çevredeki güvenlik kamerası kayıtlarından yaşlı adamın kaçırıldığı plakasız otomobilin modelini ve üzerindeki belirgin özelliklerini tespit etti. Benzer modeldeki beyaz renkli 700 otomobili tespit eden polis, bunları tek tek inceledi, 398'inci sıradaki aracın şüpheliler tarafından kaçırma olayında kullanıldığını saptadı.

  Görüntülerden tamponunda ve çamurluğunda kaza izi bulunan aracın kesin olarak teyit edilmesinin ardından da çalışmalar bu yöne kaydırıldı.

  KİRALIK KATİL İTİRAF ETTİ

  Otomobili, araç kiralama firmasındani, 26 yaşındaki G.B.'nin kiraladığı belirlendi. Polis araştırmalarında Hacı Yusuf Çimen'in kaçırdığı sırada da G.B.'nin yanında sevgilisi 23 yaşındaki M.Ç., 26 yaşındaki arkadaşı T.G. ve T.G.'nin birlikte yaşadığı 24 yaşındaki F.G.'nin bulunduğunu tespit etti. Otomobilin GPS kayıtlarını inceleyen polis, 4 şüpheliyi düzenlediği operasyonla gözaltına aldı.

  Polisteki sorgularında suçlamaları kabul etmeyen şüphelilerden G.B., otomobille dolaştığı yerlerin ve Hacı Yusuf Çimen'le olan güvenlik kamerası kayıtlarının kendisine gösterilmesi üzerini ise yaşlı adamın eşi Ş.Ç. ile plan yaptıklarını itiraf etti.

  EŞİ VE 2 YAKINI DAHA GÖZALTINA ALINDI

  G.B.'nin verdiği bilgiler sonrasında, Hacı Yusuf Çimen'in eşi Ş.Ç., onun 30 yaşındaki oğlu Y.Ö. ile 41 yaşındaki damadı C.G. de gözaltına alındı.

  Şüphelilerin verdiği bilgiler ve geçmişe dönük araştırmalar, Çimen'e yönelik hazırlanan tüm mallarını ele geçirmek ve öldürme planlarını da ortaya çıkardı.

  ÖNCE BANKADAKİ 250 BİN LİRASINI ÇEKTİLER

  Üç oğlu halen Almanya'da bulunan Yusuf Çimen'in, eşi Ş.Ç.'ye ölümünden sonra bir ev vermek üzere noterde işlem yaptığı sırada, zanlıların oyunla genel bir vekaletname aldıkları saptandı. Ş.Ç.'nin bu vekaletnameyi kullanarak ilk olarak yaşlı adamın bankalarda bulunan Türk parası ve döviz toplam 250 Bin TL parasını 1.5 ayda küçük meblağlarla çektiği belirlendi.

  Bu paralarla oğluna araba alan, damadının arabasını yenileyen, kızının borçlarını ödeyen Ş.Ç.'nin Hacı Yusuf Çimen'i terk ettikten sonra kullanacağı evin de perde ve beyaz eşyalarını aldığı ortayla çıktı.

  ÖLDÜRMEK İÇİN HER YOL DENENMİŞ

  Hacı Yusuf Çimen'in bankadaki parasının bitmesinin ardından Ş.Ç.'nin bu kez de yaşlı adamı öldürmek için yemeğine çok sayıda cinsel güç arttırıcı ilaçlar, uyuşturucu haplar attığı belirtildi.

  Çimen'in tüm bu planlara rağmen hayatta kalması üzerine yağmurlu havada çarpıp öldürme planı yaptığı iddia edilen Ş.Ç. ve çocuklarının, duş aldığı sırada akıma kapılması için elektrikli şofbeni bile bozdurdukları öne sürüldü.

  SON OLARAK KİRALIK KATİL TUTTULAR YİNE ÖLDÜREMEDİLER

  Tüm girişimlerden farkında olmadan kurtulan Hacı Yusuf Çimen'in öldürülmesi için bu kez kiralık katil tutulduğu iddia edildi. Ş.Ç.'nin, eski semtinde komşusu olan G.B.'yi 50 bin lira karşılığında kiralık katil olarak tuttuğu öne sürüldü. Ş.Ç. iddiaya göre G.B.'den kocasını kaçırarak öldürmesini istedi. G.B.'nin de kiralık otomobille yanına gittiği Çimen'i namaz çıkışında kaçırdıktan sonra sokak arasına götürdüğü, burada yaşanan boğuşma sonrasında ise yola attığı, panikleyince suç ortaklarıyla kaçtıkları ortaya çıktı.

  KİRALIK KATİL; ÖLDÜRMEK İSTEMEDİM

  Polisteki ifadesinde tüm planları tek tek anlatan G.B., kendisini yeğeni olarak tanıtan Ş.Ç. ile Hacı Yusuf Çimen'in evliliği öncesinde evlerinin boyasını yaptığını, yaşlı adamın kendisine bu sırada çok iyi davrandığı için de onu öldürme kastının bulunmadığını, karısının kendisine kurduğu planı anlatmak için otomobiline aldığını söylediği öğrenildi.

  Şüphelilerden G.B. ile telefon görüşmeleri de tespit edilen S.Ç. ise, kiralık katil olarak tuttuğu şüpheliyi tanımadığını ileri sürdüğü öğrenildi. S.Ç., damadı, oğlu, G.B. ve diğer 3 şüpheli işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

  4 KİŞİ TUTUKLANDI, 3 KİŞİ SERBEST

  İzmir'in Bornova ilçesinde, Hacı Yusuf Çimen'e kaçırarak parasını gasp eden G.B., M.Ç., T.G., F.G., mahkeme tarafından tutuklandı. Çimen'i çeşitli yöntemlerle öldürmek istedikleri ve kiralık katil tutukları ileri sürülen Ş.Ç. ve Ş.Ç'nin oğlu ile damadı savcıya verdiği ifadenin ardından serbest bırakıldı.

  Görüş Bildir