Euro
15.5188
-0.2%
Dolar
13.6813
-0.04%
Altın
784.72
-0.01%
Borsa
2.005
0%
Bitcoin
698.692
-2.12%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C

  İzmir'de yıkamaya verilen halıların içinde unutulan eşyalar dikkat çekti

  Vatandaşların temizlenmesi için teslim ettiği halılardan; altından silaha, mücevherlerden yavru kediye kadar birçok şey çıkıyor.
  • DHA
  • 30.09.2020 - 09:03
  İzmir'de yıkamaya verilen halıların içinde unutulan eşyalar dikkat çekti

  Hijyen vurgusunun giderek arttığı koronavirüs döneminde, vatandaşlar temizlenmesi ve dezenfekte edilmesi için halılarını sıklıkla profesyonel halı yıkamacılarına teslim ediyor.

  Yıkamacılar ise her gün birbirinden ilginç unutulan eşya ile karşılaşıyor.

  "SİLAHI HALIYA SARMIŞ"

  Yazlık veya kışlık halıları kapı arkalarında dik biçimde muhafaza eden vatandaşlar, bunları bir saklama yeri olarak değerlendirip, içine değerli eşyalarını koyuyor daha sonra unutuyor.

  İzmir'de birbirinden farklı eşya ve materyalin halıların arasında unutulduğuna tanık olduğunu belirten yıkamacı Ahmet Çelik, "Örneğin, geçenlerde halıdan tabanca çıktı. Doğudan batıya tayin olan bir kişi silahı halıya sarmış, yengenin de haberi olmayınca yıkamaya vermişler. Biz burada açınca şoke olduk, cep telefonuyla o anı kaydettik." dedi.

  İzmir de yıkamaya verilen halıların içinde unutulan eşyalar dikkat çekti #1

  "FABRİKAYA GELİNCE İKİ TANE YAVRU KEDİ ÇIKTI"

  Koronavirüs döneminde hijyenin daha çok ön plana çıktığını söyleyen Çelik,  "Kontrol sırasında fark ediyoruz ki halılarda unutulanlar da oluyor. Bu zamana kadar çok ilginç şeylerle karşılaştık. Müşteriye gittik, halısını aldık, fabrikaya gelince iki tane yavru kedi çıktı. Bahçeli bir evden halıları aldık, muhtemelen yavru kediler halının içine oyun oynamak için girmişti. Bir açtık, yavru kedilerle karşılaştık. Neyse ki zarar görmemişlerdi, havasız ve nefessiz kalmamışlardı. Halıyı getirdiğimiz adrese tekrar geri gidip, kedileri teslim ettik. Yavru kedileri annesine kavuşturduk." dedi.

  İzmir de yıkamaya verilen halıların içinde unutulan eşyalar dikkat çekti #2

  "ALTIN SAKLIYORLAR"

  Takı ve mücevherlerin de unutulduğunu söyleyen Çelik, "Saklamak için mücevherlerini halının içine koyanlar oluyor veya kadınların küpe ucu, bileklikleri evde düşüyor. Tüylü halılarda bu fark edilmiyor. Genelde halıları bir yazlık bir kışlık olarak kullanıyorlar. Türk insanının, yazın kullandıklarını kapının arkasına kaldırma gibi bir özelliği var. Bu şekilde kapının arkasına dik kaldırınca halılar saklama yeri oluyor. Altın saklıyorlar, para saklıyorlar. Biz de çıkanları teslim ediyoruz. Kaybedenler çok telaşlı oluyor." diye konuştu.

  İzmir de yıkamaya verilen halıların içinde unutulan eşyalar dikkat çekti #3

  İzmir de yıkamaya verilen halıların içinde unutulan eşyalar dikkat çekti #4

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir