Petrol
87.02
3.29%
Euro
19.4143
0.87%
Dolar
18.6291
-0.05%
Altın
1.058
1.07%
Borsa
4978
0.31%
Bitcoin
323.121
3.32%
13ºC
İstanbul
Bulutlu 13 C
  İzmir'deki uyku festivaline 10 bin kişi başvurdu

  İzmir'deki uyku festivaline 10 bin kişi başvurdu

  Buca Belediyesi tarafından Kaynaklar bölgesindeki ormanlık alanda düzenlenen Teknolojik Uyku Festivali başladı.
  • AA
  • 04.06.2016 - 09:52

  İzmir deki uyku festivaline 10 bin kişi başvurdu #1

  Buca Belediyesinin bir radyo istasyonu iş birliğiyle Kaynaklar Mahallesi yakınlarındaki kamp alanında düzenlediği festivalen rekor başvuru geldi.

  10 BİN KİŞİ BAŞVURDU

  Konaklama ve yemek ile alandaki tüm etkinliklerin ücretsiz olduğu festival için ise 10 bin kişi başvurdu. Noter huzurundaki çekilişle belirlenen 200 kişi, festivale katılmaya hak kazandı.

  İLETİŞİM ARAÇLARI YASAK

  Teknolojik Uyku Festivali'nin katılımcıları, girişte oluşturulan "son selfie" bölümünde fotoğraflarını çektikten sonra cep telefon ve bilgisayarlarını yetkililere teslim etti.

  İzmir deki uyku festivaline 10 bin kişi başvurdu #2

  Kayıtlarını yaptıran genç-yaşlı, kadın-erkek çok sayıda katılımcı, basın mensuplarının da alınmadığı alanda çadırlarını kurarak "teknolojik uykuya" geçti.

  ARALARINDA ÖĞRENCİLER VAR

  Alana gelen öğrencilerden Berk Pozya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, doğayla iç içe olmak istediğini, kız arkadaşı olmadığından zaten cep telefonu kullanmadığını ancak arkadaşlarının sürekli teknolojik aletleriyle oynamasından rahatsız olduğu için festivale katılma kararı aldığını kaydetti.

  Bir başka öğrenci Çağatay Çingil de herkesin artık bilgisayar oyunlarına yöneldiğini, en çok çocukluk oyunlarını kampta hatırlamayı umut ettiğini söyledi.

  TEKNOLOJİDEN UZAK 2 GÜN

  Buca Belediyesinin bir radyo istasyonu işbirliğiyle Kaynaklar Mahallesi yakınlarındaki kamp alanında düzenleyeceği festivalle, katılımcıların teknolojiden uzak 2 gün geçirmesi amaçlanıyor.

  Çadırlarda konaklayacak katılımcılar, telefon, bilgisayar ve tablet gibi iletişim araçlarını alana sokamayacak. Bunları kullandığı tespit edilenler, kamp alanından çıkarılacak.

  Katılımcılar, festivalde, kitap okuyup, müzik dinleyip, turnuvalara katılabilecek, özel hazırlanan yemeklerden yiyerek, reçel yapımını öğrenebilecek.

  Ayrıca dağcılık kulüpleri ve bazı sivil toplum kuruluşlarından 50 kişi festival alanında bulunacak.

  Yarın saat 09.00'dan sonra girişlerin sona ereceği festival alanından ayrılış ise pazar günü saat 14.00'ten sonra başlayacak.

  Arabayla girişin yasak olduğu bölgede acil durumlar için bir de ambulans bekletiliyor.

   

   

   

   


  Görüş Bildir