İzmirli fenomen davulcuya Demet Akalın'dan iş teklifi

İzmir’in Ödemiş ilçesinde yaşayan 17 yaşındaki Tolunay Demirel, düğünlerdeki davul şovlarıyla kısa sürede sosyal medyada fenomen haline geldi.

Davul çalarken adeta kendinden geçen Demirel'in videoları sosyal medyada en çok izlenenler arasına girdi.

DEMET AKALIN'DAN, FENOMEN DAVULCUYA YORUM

Koronavirüs nedeniyle evinden çıkamayan genç davulcu, "Saz mı caz mı?" adlı parçayla başlayan davul şovunu diğer parçalarla devam ettirmek için evinde hazırlık yapıyor.

Demirel'in videoları ünlü sanatçı Demet Akalın'ın da dikkatini çekti ünlü şarkıcı videoya yorum yaptı.

İzmirli fenomen davulcuya Demet Akalın'dan iş teklifi ViDEO

"TEKLİFİ OKUYUNCA MUTLU OLDUM"

Demet Akalın’ın “Gelsin bana, işler başlayınca bulalım” yorumu ile çok mutlu olduğunu söyleyen Demirel, “Bu yorumu yani teklifi okuyunca çok mutlu oldum. Onun gibi bir sanatçı ile çalışmayı çok isterim. İnşallah sağlıklı ve daha güzel günlerde bir arada oluruz. Buradan da kendisine teklifi için çok teşekkür ederim.” dedi.

İzmirli fenomen davulcuya Demet Akalın'dan iş teklifi

"DAVUL ÇALARKEN YAŞADIĞIM MUTLULUĞU ÖZLEDİM"

Tolunay Demirel, eğlence mekanlarında ve düğünlerde davul çalmayı çok özlediğini belirterek, "Daha önce dönem dönem neredeyse her gün eğlence mekanlarında, düğünlerde davul çalardım. Tabii bu süreç başladı, evlerdeyiz. Evde de olsam hazırlanmaya çalışıyorum. Hep birlikte eğlendiğimiz günleri ben de çok özledim. Davul çalarken yaşadığım mutluluğu da özledim.” dedi.

İzmirli fenomen davulcuya Demet Akalın'dan iş teklifi

"TÜRKİYE'NİN DÖRT BİR YANINI GÖRDÜM"

17 yaşında birçok şehre gittiğini belirten Demirel, “Amcamın videoyu sosyal medyaya tesadüfen yüklemesiyle her şey benim için değişti. Bu sayede birçok televizyon programına katıldım, şovlara çıktım. Türkiye’nin dört bir yanını gördüm. Ankara’ya, İstanbul’a çeşitli organizasyonlar için gittim. Türkiye’nin yarıya yakınını dolaştım diyebilirim, inşallah bu salgın süreci geçince kalan yarısını da dolaşırım. Eğitimimi açık liseden sürdürüp konservatuvara girmek istiyorum. Bu mesleği sürdürebildiğim kadar sürdüreceğim. Her zaman daha ileriye gitmek istiyorum. Davul çalmak benim için yaşam biçimi haline geldi.” dedi.

İzmirli fenomen davulcuya Demet Akalın'dan iş teklifi

"BELEDİYELERİMİZ DAVULCULARA SAHİP ÇIKSIN"

Koronavirüsle mücadele kapsamında bu Ramazan’da davulcuların apartmanlara girip, zili çalarak bahşiş toplamasının yasaklanmasına da değinen Demirel, "Davulcu ağabeylerimiz, kardeşlerimiz aslında bu işi para için değil bir geleneğin yaşatılması için yapıyorlar. İnsanlarımız da bu emeğe saygı duyarak bahşiş verseler de sağlığımız her şeyden önemli. Bu zor günler geçince Ramazanlarda yine sokaklarımızda davul seslerini duyarız diye umut ediyorum. Ama bu Ramazan’da da belediyecilerimiz davulcularımıza sahip çıkabilir diye düşünüyorum. İnşallah görürler sahip çıkarlar. Sonuçta bu bir gelenek." dedi.

İzmirli fenomen davulcuya Demet Akalın'dan iş teklifi