Euro
15.2390
-0.32%
Dolar
13.6325
0.31%
Altın
793.1010
-0.19%
Borsa
1965
0.71%
Bitcoin
504.800
-2.98%
3ºC
İstanbul
Bulutlu 3 C

  İzmirli hasta acil serviste kayboldu

  İzmir'de, evinde kriz geçirdikten sonra acil servise kaldırılan Ayşe Bilir, 4 dakika sonra kayboldu.
  • 18.11.2014 - 11:18
  İzmirli hasta acil serviste kayboldu

  izmir

  Geçen cuma günü saat 13.30 sıralarında, İzmir'in Karşıyaka İlçesi’ndeki Zübeyde Hanım Caddesi üzerindeki evlerinde eşiyle oturan 70 yaşındaki Ayşe Bilir, bir süredir gördüğü psikolojik tedavinin de etkisiyle kriz geçirdi.

  Eşi Remzi Bilir’in yardım istediği 112 sağlık ekibi, eve gelip Ayşe Bilir’i, sakinleştirmeye çalıştı. Ancak sakinleşmeyen Bilir’e iğne vuruldu. Ardından sedyeyle ambulansa alındı. Rezmi Bilir de eşinin durumunu sağlık görevlilerine anlatıp ambulansa binmek istedi. Ancak kendisine refakatçi alınmasının yasak olduğu söylenip, Bilir’in binmesine izin verilmedi.

  İzmirli hasta acil serviste kayboldu #2

  DÖRT DAKİKADA KAYBOLDU

  Karşıyaka Devlet Hastanesi’nin acil servisine götürülen Ayşe Bilir, güvenlik kamerası kayıtlarına göre, saat 14.14.’te, içeri alındı. Bu süre içerisinde acil servis görevlileri de Bilir’in, nabzını, tansiyonunu, ateşini ölçtü. Ardından kendi haline bırakılan Ayşe Bilir, saat 14.18’de, onlarca görevlinin gözleri önünde, ayakkabısız, yalın ayak ve bir süre önce beline takılmış olan metal korsesiyle acil servisten çıkıp kayıplara karıştı. Beş dakikalık farkla arkadan gelen Remzi Bilir ile yakınları, acil servise girip eşini sorduğu anda, kaybolduğu ortaya çıktı.

  EŞİ ŞİKAYETÇİ OLDU

  Dört gündür o bölgede ve Karşıyaka’da, sokak sokak yapılan aramalara rağmen Bilir’i gören olmadı. Hastane yönetiminin kendilerine hiç ilgi göstermediğini öne süren Remzi Bilir, polise eşinin kayıp olduğunu bildirmesinin ardından, ihmali olan sağlık görevlileri hakkında savcılığa da suç duyurusunda bulundu.

  İzmirli hasta acil serviste kayboldu #3

  Kızı Pınar Bilir’le birlikte Karşıyaka Adliyesi’ne giden Remzi Bilir, olayda sorumluluğu bulunan hastane personelinden şikayetçi oldu. Annesi için gözyaşı döken Pınar Bilir, "Nasıl böyle bir dikkatsizlik yapılır? Onlara hastamızı emanet ediyoruz, sahip çıkamıyorlar. Bir de sorumluluğu kabul etmiyorlar" dedi.


  Görüş Bildir