Petrol
101.84
-0.90%
Euro
17.5719
0.60%
Dolar
17.2261
1.49%
Altın
976.58
1.43%
Borsa
2394
0.00%
Bitcoin
346.296
3.98%
29ºC
İstanbul
Güneşli 29 C

  Jandarma'dan Bingöl'de İmam açılımı

  Bingöl İl Jandarma Komutanlığı imamları ağırladı. İl Jandarma komutanı, toplumsal sorunların çözümünde destek istedi.
  • 18.03.2013 - 08:40
  Jandarma'dan Bingöl'de İmam açılımı

  Jandarma dan Bingöl de İmam açılımı #1

  Bingöl İl Jandarma Komutanlığı kışlasında, ilde görev yapan din görevlilerini misafir eden İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Etem Metehan Yaşar, ''Toplumsal sorunların çözümünde din görevlilerine yani sizlere önemli sorumluluklar düşmektedir.'' dedi.

  İl Jandarma Komutanı Etem Metehan Yaşar, Bingöl'de görev yapan basın mensupları ve Bingöl Üniversitesi'nde eğitim gören öğrenci temsilcilerini misafir ettikten sonra geçtiğimiz günlerde de Bingöl il merkezinde görev yapan din görevlileri ile bir araya geldi.

  Jandarma dan Bingöl de İmam açılımı #2

  SİZLERE BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR

  Toplumsal sorunların çözümünde din görevlilerine önemli sorumluluklar düştüğünü ifade eden Yaşar, ''Toplumda birlik ve beraberlik duygularını pekiştiren, insanları kaynaştıran, insanları dini yönden aydınlatma görevini yerine getiren, kardeşlik duygularımızı pekiştiren, "Benleri" "Biz" yapan, bizleri aynı hedef uğrunda bir araya getiren olgu, "Din" olgusudur. Bundan dolayı siz değerli misafirlerimize çok önemli sorumluluklar düşmektedir.'' diye konuştu.

  JANDARMA MAKAM DEĞİL, HİZMET KAPISI

  Jandarma Komutanlığı kapısının, makam kapısı değil, hizmet kapısı olduğunu ifade eden Yaşar, ''Bütün Bingöl halkıyla aynı mesafedeyiz. Bingöl'e ve Bingöl halkına hizmet için burada bulunuyoruz.'' diyerek, katılanlara teşekkür etti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir