Petrol
96.29
-0.23%
Euro
18.3094
0.17%
Dolar
17.9291
0.17%
Altın
1.032
-0.06%
Borsa
2785
0.00%
Bitcoin
414.522
-3.16%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 26 C

  Jandarmadan özel güvenlikçilere eğitim

  Özel güvenlikçilere şüpheli paketlere nasıl müdahale edileceği eğitimi veren jandarma eğitmeni 'Bombacı Mülayim olmayın' uyarısında bulundu.
  • 13.09.2017 - 15:33
  Jandarmadan özel güvenlikçilere eğitim

  İl Jandarma Komutanlığınca Necip Fazıl Kültür Merkezi'nde düzenlenen eğitime, kentte görev yapan özel güvenlik görevlileri katıldı.

  "TEKME ATARAK KONTROL ETMEYİN"

  Eğitimde, şüpheli paketlere nasıl müdahale edilmesi gerektiğini hakkında bilgiler veren patlayıcı madde imha tim komutanı Jandarma Başçavuş Fatih Bahar, şüpheli paketlerin tekme atarak kontrol edilmesinin tehlikeli olduğunu belirterek, güvenlikçilerden Kemal Sunal'ın rol aldığı "Korkusuz Korkak" filmindeki "Bombacı Mülayim" karakteri gibi davranmamalarını istedi.

  Jandarmadan özel güvenlikçilere eğitim #1

  "OYNAMA, KURCALAMA"

  Güvenlik görevlilerine şüpheli paketle karşılaşıldığında ne yapmaları gerektiğini uygulamalı olarak gösteren Bahar, "Oynama, kurcalama, tespit yap ve kolluk güçlerine haber ver." dedi.

  Jandarmadan özel güvenlikçilere eğitim #2

  Jandarmadan özel güvenlikçilere eğitim #3

  BOMBACI MÜLAYİM KİMDİR?

  "Korkusuz Korkak" filminde Kemal Sunal'ın canlandırdığı Mülayim, bir şirkette masa başı işte çalışmakta ve geçim sıkıntısı nedeniyle kirasını bile ödeyememektedir. İş arkadaşları tarafından ezilen ve ev sahibi tarafından evden atılmakla karşı karşıya kalan Mülayim, ölümcül bir hastalığa yakalandığını öğrenir. Doktor 6 ay sonra öleceğini söylediği Mülayim'e son günlerini dilediği gibi yaşamasını tavsiye eder. Birden değişen Mülayim, iş arkadaşları ve patronu tarafından ezilmek bir yana, patron gibi davranmaya başlar. Mahalleye bırakılan bir bomba ile oyuncak gibi oynayıp patlattığı için de "Bombacı Mülayim" lakabı takılır.

  Jandarmadan özel güvenlikçilere eğitim #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir