Euro
10.8078
0.57%
Dolar
9.3157
0.59%
Altın
530.1
0.7%
Borsa
1.418
0.63%
Bitcoin
577.799
2.59%
16ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 16 C

  Kablolu Neriman Antalya'da aranıyor

  Antalya'da kendisini televizyon tamircisi olarak tanıtıp dolandırıcılık yapan kadın, polis tarafından aranıyor.
  • 16.01.2015 - 11:50
  Kablolu Neriman Antalya'da aranıyor

  Kablolu Neriman Antalya da aranıyor #1

  Antalya'da kendini kablolu TV temsilcisi olarak tanıtan Kablolu Neriman takma isimili kadın yalnız yaşayan yaşlıların korkulu rüyası oldu.

  70 YAŞ ÜSTÜNÜ HEDEF ALIYOR

  70 yaş üstü kişileri hedef seçen ve her işinde farklı isimler kullanan kadın, “Kablolu televizyon temsilcisiyim. 2 bin lira borcunuz var. Ödemezseniz evinize haciz gelecek” yalanıyla onlarca kez dolandırıcılık girişiminde bulundu.

  "HACİZ İŞLEMİ YAPACAĞIZ"

  Son işinde 80 yaşındaki S.N.’yi hedef seçen ve kendisini Neriman ismi ile tanıtan dolandırıcı, aynı yöntemlerle kurbanına yaklaştı. S.N.’nin evindeki televizyonun bozuk olması tesadüfünü de kullanan kadın rahatça eve girdi. Yaşlı kadına sorulan soran sözde temsilci, “Borcunuz var. Ödeme yapın aksi halde haciz işlemi yapacağız” dedi.

  KADIN OĞLUNA ULAŞAMADI

  Yaşlı kadın nakit parası olmadığını söyleyince, “O işi senetle çözeriz” diyen dolandırıcı, yaşlı kadın oğlunu aramak isteyince panikledi. S.N., oğlunu aradı ancak ulaşamadı. Bunun üzerine S.N.’den oğlunun numarasını isteyen dolandırıcı, “Teyzecim ben durumu oğlunuza anlatırım” diyerek sahte diyaloglarla kadını ikna etmeye çalıştı.

  POLİS ÇALIŞMA YÜRÜTÜYOR

  Neriman takma adlı dolandırıcı bir süre sonra senet getirmek için evden ayrıldı. Durumdan şüphelenen S.N. ise önce yakınlarına sonra polise haber verdi. Polis, olayla ilgili soruşturma başlatırken, Antalya Emniyet Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği, söz konusu şahısla ilgili uzun süredir çalışma yürütüldüğünü açıkladı.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir