Petrol
89.83
1.09%
Euro
18.3784
0.83%
Dolar
18.5816
0.17%
Altın
1.021
0.72%
Borsa
3428
0.00%
Bitcoin
373.173
3.77%
17ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 17 C

  Kadıköy metrosundaki Gezi kavgasına hapis talebi

  Kadıköy metrosunda Berkin Elvan protestosundan dönen eylemcilere "Burası Tek Vatan, Tek Millet, Tek Bayrak lan" diyerek saldıran biri bıçaklı biri silahlı iki kişi için hapis istendi.
  • 16.10.2014 - 16:54
  Kadıköy metrosundaki Gezi kavgasına hapis talebi

  Kadıköy metrosundaki Gezi kavgasına hapis talebi #1

  Kadıköy'de Gezi olayları için düzenlenen eylemin ardından bindikleri metroda slogan atıp şarkı söyleyen grupla, onları bıçak ve tabanca ile tehdit eden Sedat ve Serkan Reyhanoğlu kardeşler hakkındaki soruşturma tamamlandı.

  HAPİS İSTEMİYLE YARGILANIYORLAR

  Savcılık, olayda gaz tabancası çekip gruptakileri tehdit ettiği iddiasıyla Sedat Reyhanoğlu hakkında 8 yıldan 20 yıla kadar, bıçak çektiği belirtilen Serkan Reyhanoğlu hakkında da 4 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı.

  Çıkan kavga sırasında Reyhanoğlu kardeşleri darp ettiği belirtilen protestocu 6 kişi hakkında ise de 4 yıldan 10'ar yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

  "EYLEMCİLER METRODA ŞARKI SÖYLÜYORLARDI"

  Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede geçtiğimiz Mart ayında, şüpheliler Pınar Albay, Figen Yeşiltepe, Fetullah Şenocak, Özlem Şahin, Erkan Taşkın ve Serkan Taşkın'ın da aralarında bulunduğu bir grubun 'gezi olayları' şeklinde isimlendirilen gelişmeler esnasında yaşamını yitiren bir kişinin ölümü için Kadıköy'de düzenlenen gösteriden metro aracılığıyla dönerken çeşitli şarkılar söyledikleri belirtildi.

  Metroda Berkin Elvan kavgası İZLE

  "SESİNİ ÇIKARANI DOĞRARIM"

  Şüpheliler Sedat ve Serhan Reyhanoğlu'nun bu duruma tepki göstermesi ile eylemcilerle arasında tartışma yaşandığı belirtilen iddianamede, tartışma sonucunda Sedat Reyhanoğlu'nun üzerinde bulunan bıçağı çıkararak, "Sesini çıkaranı doğrarım, susacak mısınız yoksa deşeyim mi" sözlerini sarf ettiği kaydedildi.

  "SIKARIM KAFANIZA"

  Serkan Reyhanoğlu'nun da üzerinde bulunan gaz tabancasını çıkararak kardeşine destek olmak amacıyla, "Hepinizi öldürürüm, sıkarım kafanıza" sözleriyle tehdit eyleminde bulunduğu ifade edilen iddianamede, eylemcilerden Serkan Taşkın'ın bıçakla, Figen Yeşiltepe'nin de darp sonucu yaralandıkları belirtilirken, Sedat ve Serkan Reyhanoğlu'nun da diğer şüpheliler tarafından darp edildiği ifade edildi.

  "BASİT YARALAMA" VE "TEHDİT" SUÇU

  Sedat Reyhanoğlu'nun "Basit yaralama" ve "Tehdit" suçlarından 2 kişiyi yaralaması nedeniyle 8 yıldan 20 yıla kadar, Serkan Reyhanoğlu'nun "Basit yaralama" ve "Tehdit" suçlarından 4 yıldan 10 yıla kadar cezalandırılması talep edildi.

  6 eylemci hakkında ise "Basit yaralama" suçundan 2 kardeşi de yaraladıkları gerekçesiyle toplamda 4 yıldan 10'ar yıla kadar hapis cezası istemiyle Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi'ne dava açıldı.

  Metroda Berkin Elvan kavgası - 2

  Kadıköy metrosundaki Gezi kavgasına hapis talebi #2


  Görüş Bildir