Euro
10.1119
0.44%
Dolar
8.554
0.07%
Altın
494.75
-0.14%
Borsa
1.349
-0.18%
Bitcoin
327.915
12.22%
29ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 29 C

  Kadıköy ve Okmeydanı'nda heykel protestosu

  Diyarbakır'daki PKK mezarlığına dikilen Mahsum Korkmaz heykelinin yıkılması, Okmeydanı ve Kadıköy Boğa heykeli önünde toplanan bir grup tarafından protesto edildi.
  • 20.08.2014 - 10:33
  Kadıköy ve Okmeydanı'nda heykel protestosu

  Kadıköy ve Okmeydanı nda heykel protestosu #1

  Diyarbakır'da PKK mezarlığına dikilen Mahsum Korkmaz heykelinin yıkılmasının gerginliği devam ediyor.

  OKMEYDANI'NDA POLİSE MOLOTOF KOKTEYLİ ATILDI

  Okmeydanı'nda polise havai fişek ve molotof kokteyli atan gruba biber gazı ile müdahale edildi. Olay yerine zırhlı araçlar ile Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı'nın (TOMA) gelmesiyle grup üyeleri ara sokaklara kaçtı. Devam eden olaylar nedeniyle bölgeye polis helikopteri gönderildi. Havadan bölgeyi izleyen polisler, aşağıdaki meslektaşlarına grupların kaçış yönü hakkında bilgi verdi. Polis-eylemci gerginliği bir süre sonra da sona erdi.

  Kadıköy ve Okmeydanı nda heykel protestosu #2

  KADIKÖY'DE DE PROTESTO EDİLDİ

  Aralarında HDP'lilerin de buluduğu yaklaşık 100 kişilik grup, dün saat 20.00'de Kadıköy Boğa heykeli önünde toplandı. Gruptakiler Korkmaz'ın fotoğrafının bulunduğu bez afişlerle Bahariye Caddesi'ne doğru yürüyüşe geçti. Bir saat yürüyüşün ardından grupla polis arasında gerginlik yaşandı. Bunun üzerine polis ekipleri de boyalı mermi ve TOMA'dan su sıkarak göstericilere müdahale etti. Bu sırada bir kişinin yüzünden yaralandığı görüldü. Olaylar nedeniyle otobüs duraklarının camları da kırıldı. Gruptakiler müdahalenin ardından ara sokaklara dağıldı.

  Kadıköy ve Okmeydanı nda heykel protestosu #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir