Petrol
109.2
-0.07%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
473.750
-2.06%
11ºC
İstanbul
Çok bulutlu 11 C
  Kadıköy'de Kobani eylemi

  Kadıköy'de Kobani eylemi

  İstanbul'da İŞİD'i protesto etmek ve Kobani'ye destek vermek için Kadıköy'deki boğa heykelinin olduğu meydanda izinsiz gösteri yapan gruba polis ekipleri tazyikli su ve biber gazı ile müdahale etti.
  • 07.10.2014 - 14:11

  kadikoy

  Kadıköy'de IŞİD'in Kobani'ye yönelik saldırıları protesto edildi. Bahariye Caddesi'nde biraraya gelen yüzlerce kişi oturma eylemi yaptı.

  Bayram dolayısıyla zaten yoğun olan İstanbul trafiği yapılan eylem nedeniyle kilitlenme noktasına geldi. Evine dönmeye çalışan yüzlerce insan bayram yoğunluğunun yanısıra eylemin ortaya çıkardığı yoğunluktan da mağdur oldu.

  Kadıköy de Kobani eylemi #2

  Kadıköy de Kobani eylemi #3

  YÜRÜYÜŞE GEÇMEK İSTEYEN GRUBA POLİS MÜDAHALE ETTİ

  Grubun daha sonra AK Parti binasına yürümek istemesi ise karışıklığa yol açtı. Yürüyüşe izin verilmemesi üzerine tepki gösteren eylemciler polise saldırdı. Yaşanılan olayın ardından polis eylemci gruba gaz ve tayzikli su ile müdahale etti.

  Kadıköy de Kobani eylemi #4

  Kadıköy de Kobani eylemi #5

  Kadıköy'deki Kobani eylemine polis müdahalesi İZLE

  YOL ORTASINA BARİKAT KURDULAR

  Müdahalenin ardından göstericiler ara sokaklara dağıldı. Bahariye Caddesi üzerinde yeniden toplanan göstericiler, yol ortasına sürükledikleri çöp konteynırlarını ateşe verdi. Bunun üzerine harekete geçen ekipler, önce göstericilere müdahale etti ardından yol ortasındaki barikatları kaldırdı. Ara sokaklara kaçan protestocularla polis arasındaki çatışma devam ediyor.

  Kadıköy de Kobani eylemi #6

  Kadıköy de Kobani eylemi #7  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir