Euro
15.2845
-0.02%
Dolar
13.5822
-0.06%
Altın
794.7740
0.02%
Borsa
1951
0.31%
Bitcoin
505.737
0.68%
-1ºC
İstanbul
Hafif kar -1 C

  Kadıköy'de vatandaşlara böcek ikram ettiler

  Kadıköy'de bir proje kapsamında stant açan firma, vatandaşlara böcekli tatlılar ikram etti.
  • DHA
  • 03.06.2015 - 14:27
  Kadıköy'de vatandaşlara böcek ikram ettiler

  restoran

  Kadıköy Bahariye Caddesi'nde bir firma 'Pestorant' adlı proje kapsamında bir stant açtı.

  BÖCEKLİ TATLILAR İKRAM EDİLDİ

  Stantta, yenilebilir akrepli, çekirgeli ve meyve aromalı şekerler, kremalize edilmiş çekirgeler, çikolatalı böcekler, karıncalı sakız ve şekerlemeler vatandaşlara ikram edildi. İlk kez karşılaştıkları böceklere şaşkınlıkla bakan vatandaşlardan bazıları verilen böcekleri yedi. Bazı vatandaşlar ise korktuklarını söyleyerek verilen böcekleri geri çevirdi.

  Kadıköy de vatandaşlara böcek ikram ettiler #2

  YOĞUN İLGİ VAR

  Firma yetkililerinden Ayşe Sav, "İçindeki böcek olan iki farklı sağlıklı konuyu bir araya getirmek. Birlikte yaşadığımız haşerelerin aslında protein deposu olduğunu göstermek istedik. Amacımız bir yandan sağlığımıza zarar veren kontrol altında tuttuğumuz böceklerle mücadele etmeye çalışırken bir yandan da farklı türdeki böceklerin insan sağlığına faydalı olduğunu vurgulayabilmek. Bütün dünyada yapılıyor bu organizasyon. Vatandaşların yoğun bir ilgisi var. İlk başta tatmak istemeyenler dönüş yolunda bir tabakla ayrıldılar" diye konuştu.

  "KORKUYORUM MİDEMDE CANLANIR DİYE"

  Korktuğunu fakat merak ettiğini söyleyen Ahmet Köçek, "Cipse benziyor. Baharatlı özel sosluymuş, gayet hoş. Bu akrepli şekeri yemeyeceğim ama patronuma götüreceğim" diye konuştu.

  Başka bir vatandaş ise aldığı ürünü kokladıktan sonra, "Korkuyorum midemde canlanır diye. Merak ettim içinde kurt varmış herhalde" ifadesini kullandı. Böceklerden tatmak isteyenler stant önünde ilginç görüntüler oluşturdu.

  Kadıköy de vatandaşlara böcek ikram ettiler #3


  Görüş Bildir