Petrol
113.12
0.48%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
484.699
1.61%
15ºC
İstanbul
Açık 15 C

  Kadın muhtar ofisini ev ortamına çevirdi

  Karslı kadın muhtar, Türkiye’de bir ilke imza atarak muhtarlık bürosunu ev ortamına dönüştürdü.
  • İHA
  • 14.07.2016 - 10:09
  Kadın muhtar ofisini ev ortamına çevirdi

  3 dönemdir Kars Merkez Mahallesi’nde muhtarlık görevini yürüten Besra Uluçay, oluşturduğu ev ortamındaki ofisinde mahalleliye hizmet ediyor. Uluçay, muhtarlığa gelen vatandaşlara kendi yaptığı kek ve kendi eliyle demlediği çaydan ikram ediyor. Muhtar Besra Uluçay’ın ofisinde oturma grubundan, televizyona kadar bir evde olması gereken her şey var. Mahalleliyi girişte karşılayan muhtar Uluçay, bir süre mahalleliyle sohbet etikten sonra işini yapıyor. İşini yaptığı esnada misafirlerine çay ve kek ikramında da bulunan Uluçay’a mahalleli kadınlar da eşlik ediyor. Boşta kalan zamanlarını muhtarlıkta geçiren mahalleli kadınlar, ev ortamında muhtar hanımla sohbet ettiklerini ifade etti.

  Kadın muhtar ofisini ev ortamına çevirdi #1

  "ÇAYIMIZI KAHVEMİZİ BURADA İÇERİZ"

  Muhtardan memnun olduklarını belirten mahalleliler, "Şikayetim olduğu zaman, sorunlarım olduğu zaman gelip söylüyorum. O da sağ olsun onun karşılığını veriyor, hemen yaptırıyor. Burası kendi evimiz, hatimimizi de burada dinleriz, Kur’an’ımızı da burada dinleriz. Aile evimiz gibi, çayımızı, kahvemizi, bazen de yemeğimizi dahi burada yiyoruz. İşte gördüğünüz gibi ev ortamı burası" diyerek memnuniyetini dile getirdi.

  "KADINLARA EV ORTAMINDA HİZMET VERİYORUM"

  "Daha kaliteli bir hizmet vermek adına, sıcak bir ev ortamı olsun sonuçta kadınım" diyen Merkez Mahallesi Muhtarı Besra Uluçay, "Yüzde doksan kadınlardan destek gördüm, oy aldım. Ondan dolayı amacım daha iyi bir hizmet sunmak kadınlara. Sıcak bir ev ortamı. 23 tane mahallemiz var. Belki en şanslı mahalle muhtarı benim diyebilirim. Şimdi biz de kamu görevi yapıyoruz. Çoğu muhtarın özel bir bürosu yok. Burası benim kendi şahsıma ait olduğu için bunu ev ortamına dönüştürdüm. Daha kaliteli bir hizmet vermek adına dizayn ettim. Gerçekten gelen misafirlerim, özellikle yabancı misafirlerim Türkiye’de hiçbir şekilde böyle bir muhtarlığı göremediklerini söylüyorlar. Tabi ki bende memnun kalıyorum" dedi.

  Kadın muhtar ofisini ev ortamına çevirdi #2

  3 DÖNEMDİR MUHTARLIK YAPIYOR

  Hazırladığı ev ortamında mahalleliye hizmet veren Merkez Mahallesi Muhtarı Besra Uluçay, yaptığını hizmetinde karşılığını almış bulunuyor. Erkek rakiplerinin rağmen 3 dönem üst üste muhtar seçilen Uluçay, Kars’a ve mahallesine daha kaliteli, daha iyi hizmet etmek için mücadele verdiğine dikkat çekiyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir