Euro
15.3513
-0.50%
Dolar
13.4497
-0.51%
Altın
786.9040
-0.35%
Borsa
2,085.76
0.62%
Bitcoin
572.810
-2.23%
7ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 7 C
  Kadınlara özel plaja tepki

  Kadınlara özel plaja tepki

  Belediye kadınlara özel plaj yaptırmak istedi halk tepki gösterdi: Sahili kapatan böyle bir yapı istemiyoruz.
  • 12.08.2012 - 09:53

  Kadınlara özel plaja tepki #1

  Kocaeli'nin Karamürsel İlçesi'nde, İzmit Körfezi kenarında yazlık evlerin bulunduğu sahil şeridine, Büyükşehir Belediyesi'nin paravanlarla kapatılmış kadınlara özel plaj yapmak istemesine, çevrede oturanlar sahili kapattığı için karşı çıktı. Çalışmaların durması için açılan imza kampanyasına 100 kişi katılırken, "Buradaki sahil şeridinde tesettürlüler de uygun kıyafetler giyip denize girebiliyor. Sahili kapatan böyle bir yapı istemiyoruz" dediler.

  TEMİZLENDİ, MAVİ BAYRAK ÇEKİLDİ

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin, yıllarca sanayi ve evsel atıkların boşaltılması nedeniyle aşırı kirlenen İzmit Körfezi'nin alınan önlemlerle temizlendiğini belirterek, artık denize girilebileceğini ilan etmişti. Geçen ay da, Karamürsel İlçesi sahilinde deniz suyunun tüm kriterlere uyduğu belirtilerek buradaki plaja mavi bayrak çekilmişti.

  HALK TEPKİ GÖSTERDİ

  DUVAR ÇEKTİ

  Karamürsel ve Ereğli semtinin doğu sahilinde iki ayrı plaj bulunmasına rağmen, isteyen Ereğli'nin doğu bölgesindeki yazlık evlerinin önlerinde de denize girebiliyordu. Ancak Büyükşehir Belediyesi, Ereğli semtinde vatandaşların yazlık evlerinin tam önüne yüksek bir tahte perde çektikten sonra, kenarlarını da denize doğru yaklaşık 50'şer metre mendirek gibi kayalarla doldurmaya başladı.

  KADINLARA ÖZEL PLAJ

  Burada tesettürlülerin denize girebileceği çevresi kapalı kadınlara özel bir plaj yapılacağını öğrenen yazlık sahipleri, bugün toplanarak çalışmaları durdurttu. Burada yazlıkların yanı sıra yaz kış oturulan evleri de olan Karamürselliler, açılan imza kampanyasına katıldı. İmza kampanyasına katılanlar arasında tesettürlülerin de olduğu görüldü.


  Görüş Bildir