Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
363.663
0.58%
22ºC
İstanbul
Çok bulutlu 22 C

  Kadir Topbaş: Devam edeceğim

  Kadir Topbaş, iftar yemeğinde yaptığı konuşmada belediye başkanlığına adaylık için "Buradayım" mesajı verdi.
  • 24.07.2013 - 06:48
  Kadir Topbaş: Devam edeceğim

  Kadir Topbaş: Devam edeceğim #1

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, belediye başkanlığına yeniden aday olma konusunda, "Ben buradayım Allah nasip ederse. Tabi ki siyaset bu. Vatandaşlarımız, partim bu kararı verecektir. Bana İstanbul tarihinde 2 dönem başkanlığı verdikleri için İstanbullular'a ve partime teşekkür ederim. Bu güne kadar İstanbul’a yaptığımız hizmetler ortada." dedi.

  ÇOCUKLARA ÇORBA İÇİRDİ

  İBB Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’un çeşitli semtlerinde görev yapan 935 muhtar ve aileleriyle Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi. Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı iftar öncesi masaları tek tek dolaşan Topbaş, yemeğe katılanlarla selamlaşarak bazı çocuklara elleriyle çorba içirdi.

  Kadir Topbaş: Devam edeceğim #2

  "NASİP OLURSA YİNE DEVAM EDECEĞİZ"

  İftar sonrasında yaptığı konuşmada yerel yönetimlerin önemine vurgu yapan Topbaş, muhtarlara verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Yaklaşan yerel seçimlere değinen Topbaş, "Yerel seçim olduğu zaman aramızdan bazıları devam edecek, bazıları ile birlikte olacağız. Güzel hizmet etmiş, insan gönlünü kazanmış olanlar, hizmeti hizmet olarak yapanlar hiçbir zaman unutulmayacaklar" dedi. İstanbul’a yeniden hizmet etme fırsatı bulduğu takdirde, hizmetleri sürdürmeye devam edeceğini dile getiren Topbaş, "9,5 yılı geride bıraktık. Nasip olursa, yine hizmet etme fırsatını bulursak hizmetlerimizi sürdürürüz. Yıl sonunda İstanbul’a yaptığımız yatırımların toplamı 60 katrilyonu (60 milyar TL) bulacak. Geçmişte maaş ödeyemeyen bir belediyenin bu yıl ki bütçesi 8,5 milyar lira." şeklinde konuştu. 

  "TEŞEKKÜR EDERİM"

  Tekrar aday olma konusuna değinen Topbaş, "Bana İstanbul tarihinde 2 dönem başkanlığı verdikleri için İstanbullular'a ve partime teşekkür ederim. Bu güne kadar İstanbul’a yaptığımız hizmetler ortada. İstanbul’un çehresi değişti, New York’tan daha temiz bir hale geldi. Bundan sonraki süreç, siyasi partilerin kendi kulvarlarında başarıya erişmek. Siyasi partiler İstanbul’da etkili olmak isteyeceklerdir. Bütün siyasi partiler en güçlü adaylarıyla buradan başlayacaklardır.

  CHP Kılıçdaroğlu’yla başladı, sonra Genel Başkan yaptı. İstanbul bu kadar etkin gücü olan bir yer. Karar partimiz, Başbakanım ve halkımızın vereceği kamuoyu yoklamaları sonucu belirlenecektir."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir