Petrol
96.36
-0.19%
Euro
18.2456
-0.08%
Dolar
18.0808
0.01%
Altın
1.02
-0.12%
Borsa
302
0.00%
Bitcoin
417.304
-1.82%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C

  Kafasına silah dayayarak PKK'yı protesto etti

  4 çocuk babası Mehmet Hamurcu çocuklarını alarak Atatürk heykeli önünde silahı kafasına dayayarak PKK'yı protesto etti.
  • 20.10.2011 - 09:03
  Kafasına silah dayayarak PKK'yı protesto etti

  Kafasına silah dayayarak PKK yı protesto etti #1

  35 yaşındaki Mehmet Hamurcu, polis ve asker kıyafeti giydirdiği çocukları 12 yaşındaki Hikmet, 10 yaşındaki Emine, 7 yaşındaki Alican ve 2 yaşındaki Hasret ile Maarif meydanındaki Atatürk heykeli önüne gitti.

  ÇOCUKLARININ ÖNÜNDE KAFASINA SİLAH DAYADI

  Çevrede bulunan vatandaşların şaşkın bakışları arasında silahını çeken ve çocuklarının gözü önünde kafasına dayayan Mehmet Hamurcu terör örgütü PKK aleyhine sloganlar atmaya başladı. Olay yerine sevk edilen polis ekipleri, uzun süre Mehmet Hamurcu'yu eylemini sona erdirmesi için ikna etmeye çalıştı. Mehmet Hamurcu, "Benim çocuklarım okuyacak polis ve asker olacak, gerekirse bu vatan uğruna şehit olacaklar. Ölen bizim askerlerimiz, bizim polislerimiz, benim ciğerim yanıyor, sizin yanmıyor mu?" diye bağırdı.

  Olay yerine gelen Gaziantep Emniyet Müdür Yardımcısı Mustafa Çavuş eylem yapan Mehmet Hamurcu'dan çocuklarını bırakmasını istedi. Hamurcu uzun süre direnerek çocuklarını bırakmadı. Hamurcu, ağabeyi Hüseyin'in gelmesi durumunda eyleminden vazgeçeceğini söyleyince polisler Hamurcu'nun ağabeyi'ni aradı.

  VATANDAŞLAR DESTEK VERDİ

  Olay yerine Mehmet Hamurcu'nun ağabeyi Hüseyin Hamurcu kardeşinin yanına gidip, elindeki silahı alarak polislere teslim etti. Hüseyin Hamurcu, çocukları kardeşinin yanından uzaklaştırdı. Mehmet Hamurcu, ifadesi alınmak üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürülürken çocuklarının da kendisiyle birlikte gelmesini istedi. Mehmet Hamurcu'nun eylemine çevrede bulunanlarda ellerindeki Türk bayrakları ile destek verdi. Esnaf olan ve iflas ettiği için şu anda işsiz olduğu öğrenilen Mehmet Hamurcu'nun 1997 yılında da terör eylemlerini aynı şekilde kafasına silah dayayarak protesto ettiği, ancak o eylemde çocuklarının olmadığı bildirildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir