Petrol
86.65
-4.21%
Euro
17.8436
-1.10%
Dolar
18.414
0.52%
Altın
973.28
-1.08%
Borsa
3282
-0.41%
Bitcoin
354.172
0.68%
16ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 16 C

  Kahramanmaraş'ta ikizlerin evliliği

  Kahramanmaraş'ta tek yumurta ikizi erkek kardeşler, ikiz kız kardeşlerle hayatlarını birleştirdi.
  • AA
  • 17.09.2016 - 16:19
  Kahramanmaraş'ta ikizlerin evliliği

  Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde yaşayan ikiz Resul ve Selami Kızılay (27), tek yumurta ikizi Hilal ve Zeynep Karahan'a (21) talip oldu.

  ÇİFTE DÜĞÜN

  Ailelerin ve kız kardeşlerin bunu olumlu bulması üzerine yapılan nişanın ardından ikizler, çifte düğünle dünya evine girdi.

  Kahramanmaraş ta ikizlerin evliliği #1

  İKİZİYLE BACANAK OLDU

  İkizlerden Selami Kızılay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dünyaya geldiği andan itibaren hiç ayrılmadığı ikiziyle bir de bacanak olduğunu belirterek, "Beraber büyüdük, beraber okula gittik ve aynı sıralara oturduk. Vatan borcumuz olan askerliğimizi yaparken bile ayrılmadık. Aynı koğuşta kaldık, altlı üstlü yattık ve aynı yerde nöbet tuttuk." dedi.

  EVLERİ DE YAN YANA OLACAK

  Resul Kızılay da 27 yıl boyunca hiç ayrılmadığı kardeşiyle mesleğinin bile aynı olduğunu söyledi. Kızılay, "İkimiz de kule vinç operatörüyüz. Allah bize şimdi de beraber düğün yapmayı nasip etti. Hayatımızı yan yana evlerde sürdüreceğiz. Bizimle aynı kaderi paylaşan eşlerimizle evleniyoruz. Çok mutluyuz." diye konuştu.

  "BİZİM GİBİ İKİZ OLDUKLARI İÇİN AVANTAJLI DURUMA GEÇTİLER"

  Gelinlerden Hilal Karahan da, ikiz kardeşlerin kendilerine talip olduğunu öğrendiklerinde çok şaşırdıklarını dile getirerek, "Bizim gibi ikiz oldukları için avantajlı duruma geçtiler. Şu anda evleniyoruz ve çok mutluyuz." sözlerine yer verdi. Genç çiftlerin nikahını kıyan Afşin Belediye Başkan Yardımcısı Nusret Karataş, ikiz çiftlere mutluluklar dileyerek evlilik cüzdanlarını gelinlere teslim etti. Karataş, konuşmasının ardından çiftlere, Kuran'ı Kerim ve Türk Bayrağı hediye etti.


  Görüş Bildir