Petrol
110.85
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
486.471
2.63%
17ºC
İstanbul
Güneşli 17 C

  Kalbindeki delik 40 yıl sonra kapatıldı

  Adana'da kalbinde doğuştan delik olan ancak teşhis konulmayan hasta, başvurduğu hastanede kentte ilk kez kullanılan yöntemle tedavi edildi.
  • AA
  • 27.07.2016 - 13:05
  Kalbindeki delik 40 yıl sonra kapatıldı

  Operasyonun yapıldığı özel hastaneden yapılan açıklamaya göre, yıllardır nefes darlığı ve çabuk yorulma şikayetleri yaşayan Arif Ferit Seğmen, sorunlarından kurtulmak için bir hastaneye başvurdu.

  KALBİNDEKİ DELİK TESPİT EDİLDİ

  Koroner arter teşhisi konulan, anjiyo yapılarak kalp damarlarına stent takılan Arif Ferit Seğmen'in şikayetleri son bulmadı. Seğmen'in son olarak başvurduğu özel hastanede yapılan bir dizi kontrol ve tetkikler sonucunda, kalbinde daha önceki kontrollerde fark edilmeyen bir delik olduğundan şüphelenildi. Yapılan ekokardiyografi ile "doğumsal kalp anomalisi" olduğu kesinleşen Arif Ferit Seğmen'in kalbinin her iki kulakçığı arasında doğuştan olması gereken zarın olmaması nedeniyle delik bulunduğu belirlendi.

  Kalbindeki delik 40 yıl sonra kapatıldı #1

  40 YIL SONRA ORTAYA ÇIKTI

  Doğumsal kalp anomalisi 40 yılda fark edilmeyen Seğmen, Kardiyovasküler Cerrahi (KVC) uzmanları Prof. Dr. Bülent Kısacıkoğlu, Prof. Dr. Cem Alhan, Dr. Bülent Bolat ve Dr. Ömer Ulular'dan oluşan ekip tarafından kentte ilk kez kullanılan "Da Vinci robotik cerrahi" yöntemiyle sağlığına kavuştu.

  SAĞLIĞINA KAVUŞTU

  Başarıyla gerçekleştirilen ameliyatın ardından yoğun bakımda gözlem altında tutulan Arif Ferit Seğmen, doktorların onayı ile bir gün sonra normal odaya alındı. Seğmen, sağlığına kavuştuğu için mutlu olduğunu ifade ederek, "Bu kadar yıl kalbimde delikle yaşadığım için şaşırdım. Tedavi olup sağlığıma kavuştuğum için çok mutluyum. Tüm hastane ekibine teşekkür ederim." dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir