Euro
15.3014
0.38%
Dolar
13.4663
0.31%
Altın
796.7520
0.12%
Borsa
2,041.46
-0.03%
Bitcoin
568.333
-0.48%
5ºC
İstanbul
Çok bulutlu 5 C

  Kamer Genç 40 çifte nikah şahidi oldu

  Tunceli'de dar gelirli 40 çiftin toplu nikahı kıyıldı.
  • 30.06.2012 - 04:54
  Kamer Genç 40 çifte nikah şahidi oldu

  Kamer Genç 40 çifte nikah şahidi oldu #1

  Tunceli Valiliği, Tunceli Üniversitesi, İl Müftülüğü, Hacı Bektaşi Veli Kültürünü Yayma ve Yardımlaşma Derneği Tunceli Cemevi ile Mehir Vakfı'nın organizesinde düzenlenen tören, Atatürk Stadı'nda gerçekleştirildi.

  Yöresel halk oyunları gösterilerinin sunulmasıyla başlayan programda konuşan Vali Mustafa Taşkesen, ''Bu proje gündeme geldiğinde uzun boylu düşündük. Vakfımızı tanıdıktan sonra böyle bir hayırlı işe adım atmayı uygun gördük. Kendilerine bu teşviklerinden dolayı teşekkür ediyorum'' dedi.

  KAMER GENÇ NİKAH ŞAHİDİ OLDU

  CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç ise ''Tunceli'de 40 çiftin bir arada evlenmesine katkıda bulunmak ve onların aralarında bulunmak benim için en büyük şeref ve en büyük görev. Görevlerin en iyisi olarak kabul ettiğim için buraya geldim. Bugün burada hayatlarını birleştiren bu güzel kardeşlerimize, evliliklerinin, geleceklerinin parlak olmasını diliyorum. Kendilerinden eli ayağı düzgün, geleceği parlak, laik Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne sahip çıkacak nitelikte bebeklere sahip olmalarını istiyorum. Bu arkadaşlarımızın, gençlerimizin evliliğini sağlayan kurumların hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Dilerim ki bu evlilik sonucunda çok güzel bir aile hayatı, mutlu bir aile hayatı kurulur'' diye konuştu.

  20 BİN GENCİ EVLENDİRDİK

  Mehir Vakfı Başkanı Mustafa Özdemir de kuruldukları 1996 yılından bu yana 30'u aşkın şehirde 20 bin gencin evlenmesine vesile olduklarını belirterek, ''Burada önemli istatistiki bir bilgi var, şu ana kadar evlendirdiğimiz gençlerimiz içerisinde ikisi hariç boşanma vakası yok. Bu gençlerimizin de hayatının mutlu bir şekilde devam etmesini diliyorum'' ifadelerini kullandı.

  Özdemir, şunları kaydetti:

  KUR'AN-I KERİM'İN EMRİ

  ''Mehir Vakfı olarak, Kur'an-ı Kerim'in emri üzere, evlenecek olan insanlarımızın dinine, diline, meşrebine, mezhebine veya bulunduğu coğrafyaya ait olduğuna bakmaksızın sırf insan olmasından dolayı, eğer ihtiyaç içerisindeyse ve hiçbir beklenti içinde olmaksızın onlara yardımda bulunmayı, onların yanında yer almayı ve onların yuva kurmalarına vesile olmayı kendimize prensip edinmiş bulunuyoruz. Bu prensip doğrultusunda da her geçen gün büyüyerek devam ediyoruz.''

  Konuşmaların ardından Vali Taşkesen, milletvekili Genç, Tunceli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Durmuş Boztuğ ve Mehir Vakfı Başkanı Özdemir, 40 çift adına kıyılan sembolik nikahın şahitliğini yaptı.

  Taşkesen, çifte ömür boyu mutluluklar dileyerek evlilik cüzdanını verdi. Taşkesen ve diğer protokol üyeleri, daha sonra çiftleri tek tek kutlayarak, çeşitli hediyeler takdim etti.


  Görüş Bildir