Petrol
76.82
0.88%
Euro
19.6351
-0.27%
Dolar
18.6408
0.01%
Altın
1.075
0.37%
Borsa
5005
3.08%
Bitcoin
324.771
-0.23%
13ºC
İstanbul
Bulutlu 13 C

  Kanserle savaşan arkadaşa büyük destek

  Kanserle savaşan arkadaşlarına saçlarını kazıtarak destek veren Süllerli kadınlar, arkadaşlarının sağlığına kavuşması için ellerinden geleni yapacaklarını söylediler.
  • İHA
  • 19.12.2019 - 10:15
  • Güncelleme : 19.12.2019 - 10:15
  Kanserle savaşan arkadaşa büyük destek

  Balıkesir’in Sındırgı ilçesine bağlı Süller köyünde yaklaşık 20 yıldan bu yana yedikleri, içtikleri ayrı gitmeyen Ayten Bulut, Şehnaz Küçük, Aysel Çevik, Hatice Gezgin ve Nazmiye Çoban, aldığı kemoterapi sonucu saçları dökülmeye başlayan arkadaşları Şahize Tunçel’e, onunla birlikte saçlarını kazıtarak destek oldu.

  Kanserle savaşan arkadaşa büyük destek #1

  KANSERE KARŞI HEP BİRLİKTE MÜCADELE

  Arkadaşlarının kanser teşhisi sonrasında hep yanında olan 5 kadın, arkadaşlarına hastalık sürecinde destek vermek motivasyonunu artırmak amacıyla  ‘hayata büyük bir umutla bağlan’ diyerek, adeta hep birlikte kansere karşı savaş başlattı.

  Kanserle savaşan arkadaşa büyük destek #2

  SONUNA KADAR SAVAŞACAK

  Kanser teşhisi öncesindeki yaşamlarına devam ettiğini belirten Şahize Tunçel’in arkadaşları, eskiden olduğu gibi yine Tunçel ile birlikte köyde traktör sürerek, salıncakta sallandı. Arkadaşlarının kendisine destek vermek için saçlarını kestirmesinden büyük mutluluk duyduğunu belirten Şahize Tunçel, sonuna kadar savaşarak hastalığı arkadaşlarıyla birlikte yeneceğini söyledi.

  Kanserle savaşan arkadaşa büyük destek #3

  "PSİKOLOJİK OLARAK YIKILDIM"

  Meme kanseri teşhisi konduktan sonra yaşadıklarını anlatan Şahize Tunçel, “2-3 ay önce meme kanseri teşhisi kondu. Tahliller, sonuçlar yapıldı, birçok doktora gittik. Yapacak bir şey yoktu. Hatta doktor 'memeyi almamız gerekiyor' dedi. Ameliyattan önce ve sonra kemoterapi görürsün deyince, ilk önce psikolojik olarak yıkıldım. Şu anda ameliyat oldum, tedaviye başladım, ilk kürümü aldım. Çocuklarım var, her şeyden önce anneyim ve yıkılmak bir anneye göre değil. Arkadaşlarımdan bahsederken gülesim geliyor. Çünkü hep neşeli, pozitifiz onlarla. Arkadaşlarım da bana gerekirse biz de seninle birlikte kel kalmayı göze alırız dediler. Geldiler yanıma, gittik kuaföre ve güle oynaya saçlarımızı kestirdik. Gerçekten manevi destek çok önemli. Hastalığımda ikinci evredeyim. Tedavim devam ediyor ama sonuçlar çok iyi gidiyor.” diye konuştu.

  Kanserle savaşan arkadaşa büyük destek #4

  "İLK DEFA AYNAYA BAKTIM"

  Şahize Tunçel’e destek vermek için saçlarını kazıtan arkadaşlarından Ayten Bulut, “Bu köyde oturuyoruz. Ben Şahize’nin görümcesiyim. Biz bu hastalığı duyunca çok üzüldük ama atlatacağız bunu. Şahize kemoterapi alacaktı, bunu biliyorduk zaten. Biz arkadaş olarak biz sana destek olacağız dedik. Kendisi ilk kemoterapiye başladı, saçları dökülmeye başlayacak diye ısrar edip gidelim saçlarımızı kestirelim dedik. Gittik kestirdik saçlarımızı. Ben ilk defa aynaya baktım kendime, çok güzel olmuşum dedim. Yani yaptığımız çok anlatılmaz bir duyguydu.” ifadelerini kullandı.

  Kanserle savaşan arkadaşa büyük destek #5

  "SAÇIMIZ GİTTİ DİYE HİÇ ÜZÜLMEDİK"

  Tunçel’in arkadaşı Hatice Gezgin ise saçlarını kestirdiklerine hiç üzülmediklerini belirterek, “Arkadaşımızın hastalığını ilk duyunca destek için yanına gittik ve çok üzüldük. O da derdini bizimle paylaştı. Saçlarımızı kestirmeyle ilgili aslında arkadaşımızın birisi, bizi teşvik etti. Arkadaşımız hastalığını duyunca çok üzüldü, saçlarının gideceğine de çok üzüldü. Kendisinin zaten saçlarına takıntısı vardır, seyrektir saçları, çok dökülürdü. Arkadaşımızın biri ‘senin saçlar giderse biz de kestiririz’ dedi. Biz de ağzımızdan çıktı bir kere, hep beraber gidip saçlarımızı kestirdik. Saçlarımızı kestirdikten sonra kendimize çok güldük, çok hoşumuza gitti. Değişiklik çok güzel ve saçımızı kestirdiğimize hiç üzülmedik. Önemli olan arkadaşımıza destek. Yani saçımız gitti diye hiç üzülmedik.” dedi.

  Kanserle savaşan arkadaşa büyük destek #6

  KIZ KARDEŞİ SAÇLARINI KAZITMAYA CESARET EDEMEDİ

  Kanserle savaşan Şahize Tunçel’in kız kardeşi Dudu Demir ise kendisinin saçlarını kestirmeye cesaret edemediğini ve ablasından özür dilediğini söyledi. Demir, “Şahize’nin kız kardeşiyim. Öncelikle arkadaşlarının yaptığı bu güzel davranıştan ötürü tebrik ediyorum, çok teşekkür ediyorum. Ama ne yazık ki ben aynı cesareti gösteremedim, kendisinden özür diliyorum. Kardeşimin bir an önce sağlığına kavuşmasını istiyorum. Onlara verdikleri moralden ötürü de hepsine ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum.” dedi.

  Kanserle savaşan arkadaşa büyük destek #7


  Görüş Bildir