Euro
9.3422
-0.1%
Dolar
7.7899
-0.3%
Altın
443.76
-1.29%
Borsa
1.303
-1.97%
Bitcoin
145.096
1.80%
12ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 12 C

  Kapalıçarşı'da soygun: Pırlantayı midesine indirdi - izle

  Kapalıçarşı'daki bir kuyumcuya giren bir kişi 1 parça 3 karat pırlantayı el çabukluğu ile çaldı.
  • 06.10.2013 - 11:46
  Kapalıçarşı'da soygun: Pırlantayı midesine indirdi - izle

  Kapalıçarşı da soygun: Pırlantayı midesine indirdi - izle #1

  Olay, dün akşam 16.00 sıralarında Kapalıçarşı'da meydana geldi. İddiaya göre Ukrayna uyruklu 30 yaşındaki Nikolay Nikolayeviç K., bir dükkana girdi. Dükkan sahibine kendisini kuyumcu olarak tanıttıktan sonra elinde bulunan imitasyon 3 karatlık bir pırlantayı göstererek 18 bin dolara satmak istediğini söyledi. Bu sırada başka pırlantalarla ilgili olarak pazarlık yapmaya başladı.

  Kapalıçarşı'da soygun: Pırlantayı midesine indirdi - izle

  ELİNİ AĞZINA GÖTÜRMÜŞ

  Eline aldığı gerçek 1 karatlık pırlantayı dükkan sahibinin bir anlık dalgınlığından yararlanarak imitasyon pırlanta ile değiştirdi. Daha sonra dükkan sahibi kendisine geri verilen pırlantanın imitasyon olduğunu fark edince, Nikolayeviç K. gerçek pırlantayı verdiğini iddia etti. Dükkan sahibi, durumu Kapalıçarşı'da bulunan Güven Timi Ekipleri'ne bildirdi. Kısa süre içerisinde olay yerine gelen ekiplere, yaşanan durumu anlatan dükkan sahibi daha sonra güvenlik kameralarını izlettirdi. Kamera görüntülerini inceleyen Güven Timleri şahsın şüpheli bir şekilde elini ağzına götürdüğünü fark etti. Daha sonra Nikolay Nikolaveyich K.'yı göz altına alarak Beyazıt Polis Merkezi Amirliği'ne götürdü.

  ÜSTÜNDEN 50 BİN DOLARLIK DEĞERLİ TAŞ ÇIKTI

  Burada yapılan detaylı sorgulamada şüpheli Nikolay Nikolaveyich K.'nin üstünden 15 parça toplam değeri 60 bin dolar'ın üzerinde değerli taş çıkarken, kapalı çarşıda dükkanı bulunan 2 ayrı esnaf da aynı gün içerisinde aynı yöntemle dolandırıldıklarını belirterek, şüpheli hakkında şikayetçi oldukları öğrenildi.

  1 KARATLIK PIRLANTAYI YUTTU İDDİASI

  Güvenlik kamera görüntülerinde, Nikolay Nikolayeviç K.'nin dükkanda pırlantaları incelediği görülüyor. Daha sonra Nikolayeviç K. el çabukluğu ile 1 karatlık gerçek pırlantayı sol arka cebine gizliyor. Dükkan sahibinin pırlantanın çalındığını fark etmesi üzerine dükkanın kapısını kapattırıyor. Bu sırada Nikolayeviç K., elini ağzına götürüyor ve burnunu kaşıyormuş gibi yapıyor. Daha sonra dükkana polis ekiplerinin geldiği görülüyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir