Euro
10.8451
0.92%
Dolar
9.3316
0.76%
Altın
529.6
0.61%
Borsa
1.418
0.58%
Bitcoin
572.317
3.41%
14ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 14 C

  Kar nedeniyle eğitime ara verilen iller

  Kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerdeki okullarda eğitime bugün ara verildi.
  • 11.01.2015 - 21:25
  Kar nedeniyle eğitime ara verilen iller

  Kar nedeniyle eğitime ara verilen iller #1

  Soğuk hava ve kar yağışınedeniyle 4 ilde eğitime ara verildi. İşte o iller;

  KARABÜK

  Karabük merkez ile Safranbolu ilçesinde kar yağışı, buzlanma ve don nedeniyle eğitime bugün ara verildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kar yağışının iki gündür etkili olduğu ve artarak devam etmesinin beklendiği bildirildi.

  Açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle Karabük merkez ve Safranbolu ilçesinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda eğitim-öğretime  ara verildiği belirtildi. Ayrıca, kamu görevlisi engelliler ve kamuda çalışan hamile personelin de izinli sayıldığının aktarıldığı açıklamada, diğer ilçelerde ise tatil kararının ilerleyen saatlerde durum değerlendirilerek verileceği kaydedildi.

  GİRESUN

  Giresun'da, kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerdeki köy okulları ile taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için okulların yarın tatil edildiği bildirildi.

  İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Görele, Dereli ve Tirebolu ilçesinde kar yağışı sonrası henüz bazı köy yollarının ulaşıma açılamadığını belirtti. Akkurt, bu ilçelerdeki köy okulları ile taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için yarın eğitime ara verilmesini kararlaştırdıklarını kaydetti. Öte yandan, kar yağışı ve tipi nedeniyle 6 Ocak salı günü ulaşıma kapanan Giresun-Şebinkarahisar-Sivas karayolu tek yönlü ulaşıma açıldı.

  ORDU

  Ordu'da beş gündür etkili olan kar yağışı nedeniyle iki ilçede eğitime ara verildiği bildirildi.

  Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, bölgede etkili kar yağışı sonrası Akkuş ve Gürgentepe ilçeleri genelinde okullara yarın ara verildi. Yetkililer diğer ilçelerde kapanan mahalle yollarının Ordu Büyükşehir Belediye ekiplerince açıldığı kaydedildi.

  HATAY

  Yayladağı ilçesinde kar ve buzlanma nedeniyle taşımalı  eğitim gören öğrencilerin eğitimine bugün ara verildi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Öztürk, yaptığı açıklamada, buzlanma  ve bazı mahallelerde yolların ulaşıma kapalı olması nedeniyle taşımalı eğitim  gören bin 448 öğrencinin eğitimine bugün ara verildiğini belirtti.

  Bu arada, ilçede etkili olan kar yağışının ardından ulaşıma kapanan 44  mahallede yolun açılması için çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir