Petrol
112.51
-1.13%
Euro
17.3581
-1.11%
Dolar
16.6012
-0.49%
Altın
970.14
-0.61%
Borsa
2402
-3.55%
Bitcoin
337.675
-1.83%
27ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 27 C

  Karadeniz'de hamsi bolluğu

  Sinop açıklarında çıkan 100 ton hamsi balıkçıların yüzünü güldürdü.
  • Ajanslar
  • 07.11.2016 - 12:24
  Karadeniz'de hamsi bolluğu

  asdada

  Limana getirilen hamsilerin büyük bir bölümü kamyonlara yüklenerek un yapılmak üzere fabrikalara gönderilirken, geri kalan bölümü ise tezgahlarda satışa sunuldu.

  KARADENİZ'DE HAMSİ BEREKETİ

  Sinop açıklarında denize açılan Karadenizli balıkçılar iki günde yaklaşık 100 ton hamsi avlayarak limana döndü. Limana getirilen hamsilerin büyük bölümü kamyonlara yüklenerek un yapılmak üzere fabrikalara gönderildi.

  TEKNELER HAMSİYLE DOLDU

  Sinop-Kastamonu Su Ürünleri Kooperatifleri Birliği Başkanı Ali Bayrak, hamsi sezonun ilk günlerinin bereketli geçtiğini söyledi. Sezon başlarında hamsinin bol olmasını normal karşıladıklarını ifade eden Bayrak, şöyle konuştu:  "Hamsi sezonu bizim açımızdan bereketli başladı. Sinop açıklarında ağlarını denize bırakan balıkçılarımız, tekneleri hamsi ile dolu bir şekilde limana dönüyorlar. Hamsi bol olunca tabii ki bir bölümü un yapılmak üzere fabrikalara gönderiliyor. Geri kalanı ise tezgahlarda satışa sunuluyor. Bolluk ne kadar daha devam eder bilemeyiz.

  SON YILLARIN EN İYİ SEZONU

  Balıkçı Feridun Özkan ise palamudun ardından hamsinin de yüzlerini güldürdüğünü dile getirdi. Ağlarına şu an itibarıyla bol miktarda hamsi takıldığını vurgulayan Özkan, "Allah bu sene bize yardımcı oluyor ve çok şükür av sezonumuz bereketli geçiyor. Palamudun ardından şimdi hamsi bolluğu yaşanıyor. Hem biz kazanıyoruz hem vatandaş ucuz bir şekilde hamsi tüketiyor. Eğer hamsi avı böyle devam ederse son yılların en iyi sezonunu yaşamış olacağız." ifadesini kullandı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir