Euro
10.1181
0.01%
Dolar
8.6216
-0.06%
Altın
492.95
0.14%
Borsa
1.386
0%
Bitcoin
365.625
-2.44%
16ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 16 C

  Karakaya Baraj Gölü'nde feribot karaya oturdu

  Battalgazi ile Baskil arasında çalışan feribotlardan biri karaya oturdu.
  • 15.04.2012 - 23:23
  Karakaya Baraj Gölü'nde feribot karaya oturdu

  Karakaya Baraj Gölü nde feribot karaya oturdu #1

  Karakaya Baraj Gölü'nde Malatya'nın Battalgazi ilçesi ile Elazığ'ın Baskil ilçesi arasında ulaşım hizmeti veren feribotlardan biri Battalgazi'ye gelirken rüzgarın etkisiyle karaya oturdu. Feribottaki 200'e yakın vatandaş ve 30 araç tahliye edildi.

  AA'nın verdiği göre, Karakaya Baraj Gölü'nde Elazığ'ın Baskil ilçesinden Malatya'nın Battalgazi ilçesine yük ve yolcu taşıyan Vuslat 1 Feribotu, rüzgarın etkisiyle Atabey İskelesi'ne yanaşırken karaya oturdu.

  200 YOLCU VE 30 ARAÇ TAHLİYE EDİLDİ

  Yolcuların 112 Acil Servis'i araması üzerine olay yerine önce ambulans ardından da İl Afet Acil Durum Müdürlüğünde görevli kara kurtarma ekipleri ile itfaiye ekipleri geldi.

  Yolcular itfaiye merdiveni ile tahliye edildikten sonra feribot halat yardımı ile iskeleye çekildi. Feribottaki 30 araç da iskeleden karaya çıkarıldı.

  Malatya Valisi Ulvi Saran, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Baskil ilçesi ile Battalgazi ilçesi arasında yolcu taşıyan feribotun karaya oturması sonucu tedirginlik yaşandığını söyledi. Saran, yolcuların ''sağ salim'' tahliyesinin sağlandığını bildirdi.

  İl Afet Acil Durum Müdürlüğünde görevli arama teknisyeni Şükrü Ercan, feribotun iskeleye yanaşırken karaya oturduğunu belirterek, ''Olay yerine ulaştık. Vatandaşlarımızın güvenli bir şekilde karaya çıkışını sağladık. Yaklaşık 200'e yakın vatandaşımız vardı. Burunları bile kanamadan tahliye edildiler. 30 araç vardı. Bunların tamamı tahliye edildi'' dedi.

  Malatya 2 Feribotu'nun kaptanı ve sahibi Osman Çelik ise Vuslat 1'in iskelede bekleyen Malatya 2 Feribotu'na da çarpma ihtimalinin bulunduğunu ancak karaya oturduğunu savundu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir