Euro
15.1757
-0.63%
Dolar
13.4272
-0.33%
Altın
793.92
0.04%
Borsa
1924
-4.32%
Bitcoin
459.720
-6.69%
2ºC
İstanbul
Çok bulutlu 2 C
  Karakolda polis dayağı anbean kamerada

  Karakolda polis dayağı anbean kamerada

  Polis memurlarının karakolda bir vatandaşa uygulamış olduğu şiddet anı güvenlik kamerasında..
  • 10.10.2012 - 14:29

  Karakolda polis dayağı anbean kamerada #1

  İzmir'in Bergama ilçesinde arkadaşlarıyla tartışırken polis memurları tarafından gözaltına alınan gençleri korumaya çalışan bir şahsın, karakol içerisinde dayak yediği anların güvenlik kameraları tarafından kaydedilmiş görüntüleri ortaya çıktı.

  POLİS İLE AİLE ARASINDA ARBEDE

  Olay 22 Ağustos 2012 tarihinde Bergama'da gerçekleşti. İddiaya göre, arkadaşıyla tartışırken polisler tarafından gözaltına alınan Muammer Zeybek, İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Bu sırada, gencin annesi, babası ve yakınları da karakola kadar takip edip gencin serbest bırakılması için polis memurlarına dil döktü. Emniyet binası önünde çocuklarını görmek isteyen anne Yadigar, baba Talat Zeybek çifti ve yakınları ile polisler arasında arbede yaşandı.

  İZMİR'DE KARAKOLDAKİ DAYAK GÖRÜNTÜLERİ

  Karakolda polis dayağı anbean kamerada #2

  BABASI KALP KRİZİNDEN ÖLDÜ

  Bunun üzerine baba Talat Z.'nin arkadaşı Adnan Yörür, elleri kelepçelenerek içeriye alındı. Yaşanan gerilime daha fazla dayanamayan baba Talat Zeybek fenalaşarak yere yığıldı. Kalp krizi geçirdiği anlaşılan yaşlı adam, kaldırıldığı Bergama Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Baba Talat Zeybek'in kalp krizi geçirip yere yığılmasına ilişkin görüntüler de kameralar tarafından saniye saniye kaydedildi.

  ÜZERİNDE ZIPLAYIP, YÜZÜNE TEKME ATIYORLAR

  Görüntülerde, Muammer Zeybek'in gözaltına alınmasının ardından polis memurlarını ikna etmeye çalışan Adnan Yörür, polis merkezine alındıktan sonra şiddete maruz kalıyor. Yerde elleri kelepçelenmeye çalışılırken, polis memurları tarafından ayaklar altında çiğneniyor. Kapı nöbeti tutan bir polis memuru da içeri girerek Yörür'ün üzerinde zıplıyor. Bir başka memur da başından tekmeliyor. Daha sonra Yörür yerde sürükleniyor.


  Görüş Bildir