Dolar
6.8634
0.0378%
Euro
7.7564
-0.2417%
Altın
1799.72
-0.525%
Borsa
115793.59
-2.4588%
G. Altın
397.144
-0.4432%
Bitcoin
63340.91
-1.6451%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 26 C

  Kars'ta öldürülen Mert'in katilinin ailesi isyan etti

  Kars'ta 9 yaşındaki Mert Aydın'ı öldüren Aykut Balk'ın akrabaları ölüm korkusuyla kaçtıkları şehirlerde isyan etti:" Ne olur o aileye bizim günahımızın olmadığını anlatın."
  • 24.06.2014 - 11:28
  Kars'ta öldürülen Mert'in katilinin ailesi isyan etti

  Kars'ta öldürülen Mert'in katilinin ailesi isyan etti #1

  Kars'ta nisan ayında cinsel istismarda bulunduğu 9 yaşındaki Mert Aydın'ı vahşice öldüren Aykut Balk (23), küçük kurbanının ailesiyle birlikte kendi akrabalarının hayatını da kararttı. Bir aile evlat acısıyla yanarken diğerleri de sürgün hayatına başladı. Katilin bulunup tutuklanmasının ardından, yaklaşık 100 kişilik 7 aile, emniyetin "koruyamayız" uyarısı üzerine apar topar şehirden kaçmak zorunda kaldı.

  KATİLİN AİLESİ OLMAK HER GÜN ÖLMEK GİBİ

  Sabah'ın haberine göre üzerlerini bile değiştiremeden, gece yarısı yanlarına alabildikleri çantalarla evlerinden ayrılan aileler, kan davası korkusundan sürekli yer değiştiriyor. Bütün sülalenin perişan olduğunu, sürekli öldürülmekle tehdit edildikleri için çoluk çocuk sürgün hayatı yaşadıklarını söyleyen babaanne Makbule Balk, "Katilin ailesi olmak her gün ölmek gibi. Torunumu assınlar, belki o ailenin bize olan nefreti diner. Hatta acıları dinecekse gelip beni öldürsünler ama diğerlerinin bir suçu yok. Verseler Aykut'u kendi ellerimizle öldürürüz. Devletimiz bize sahip çıksın, o aile ile bizi barıştırsınlar. Dayanacak gücümüz kalmadı" diye konuştu. Olayı duyunca oğlunun felç geçirdiğini, gelinin de hastanelik olduğunu söyleyen babaanne Balk, "Yalvarıyorum Mert'in ailesine. Bizim de Mert gibi bir sürü çocuğumuz var, onlara yazık. Gelip görsünler halimizi bir göz odada üst üste yatıyoruz. Orada kalan malımız mülkümüz yağmalandı, paramız, altınlarımız çalındı. Acıları bitirecekse altınlarımız feda olsun ama biz burada aç ve sefalet içinde kaldık" dedi.

  Kars'ta öldürülen Mert'in katilinin ailesi isyan etti #2

  BİR ÇOCUĞUMU VEREYİM

  çocuğuyla perişan olduklarını söyleyen yenge Fatma Balk ise "Bir çocuğumu onlara vermeye razıyım, yeter ki artık ailemizin peşini bıraksınlar. Yalvarırım birileri çıkıp, o aileye bizim günahımızın olmadığını anlatsın" diye konuştu. 

  Görüş Bildir