Euro
15.4167
0.54%
Dolar
13.5104
0.54%
Altın
789.3480
0.41%
Borsa
2,085.76
0.00%
Bitcoin
577.739
-0.83%
5ºC
İstanbul
Hafif yağmur 5 C

  Kastamonu'da arama kurtarma çalışmaları sonlandırıldı

  Valla Kanyonu'nda kaybolan Anıl Bakar için yapılan arama çalışmalarına 6. gününde son verildi.
  • 25.08.2012 - 18:49
  Kastamonu'da arama kurtarma çalışmaları sonlandırıldı

  Kastamonu da arama kurtarma çalışmaları sonlandırıldı #1

  AKUT ekipleri bundan da sonuç alamayınca 6 günlük arama çalışmalarını sonlandırarak ilçeden ayrıldı.

  Kastamonu'nun Pınarbaşı İlçesi'nde bulunan dünyanın en büyük ikinci kanyonu Valla Kanyonu'na geçen cumartesi 5 arkadaşıyla birlikte giren ve şelale sularına kapılarak kaybolan 15 yıllık profesyonel dağcı 35 yaşındaki Anıl Bakar’ı arama çalışmalarına son verildi. Son olarak sualtı kameralarla arama yapan AKUT ekipleri bundan da sonuç alamayınca 6 günlük arama çalışmalarını sonlandırarak ilçeden ayrıldı.

  ŞELALE SULARINA KAPILDI

  Yıllarca Türkiye Dağcılık Federasyonu’nda görev yapan Anıl Bakar, son olarak Sakarya'nın Serdivan İlçesi'nde dağ sporları kulübünü kurarak, amatör dağcılara yardımcı oldu. Geçen cumartesi günü 5 arkadaşıyla birlikte Valla Kanyonu'na giren Anıl Bakar şelale sularına kapılıp kaybolurken, mahsur kalan 5 arkadaşı helikopterle kurtarıldı. Boğularak öldüğü düşünülen Anıl Bakar'ın izine, Pazar gününden itibaren arama kurtarma ekiplerinin yaptığı tüm çalışmaya rağmen ulaşılamadı. AKUT ekipleri, 6 gündür sürdürdükleri arama çalışmalarında Bakar ile ilgili herhangi sonuca ulaşamadı. Bu arada arama çalışmalarında su altı kameraları da kullanıldı ancak yine de Anıl Bakar ile ilgili herhangi bir bulguya rastlanmadı.

  ARAMA ÇALIŞMALARI SONLANDIRILDI

  AKUT’un çalışmaları hakkında bilgi veren Kastamonu Pınarbaşı AK Parti Belediye Başkanı Mehmet Yılmaz, "AKUT bugün su altı kameraları ile son dalışını gerçekleştirdi. Anıl’a ait herhangi bir bulguya rastlanmadı. Çalışmalarını tamamlayan AKUT arama çalışmalarına son vererek ilçemizden ayrıldı" dedi.


  Görüş Bildir