Petrol
99.19
-0.41%
Euro
18.5302
-0.01%
Dolar
17.9526
0.08%
Altın
1.031
-0.12%
Borsa
2868
0.00%
Bitcoin
431.348
-2.01%
20ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 20 C

  Kastamonu'da çıkan yangın 1 köyü yok etti

  Kastamonu'da gece vakti çıkan yangında 15 ev yandı, 1 kişi de hayatını kaybetti.
  • Ajanslar
  • 21.09.2016 - 10:13
  Kastamonu'da çıkan yangın 1 köyü yok etti

  Kastamonu’da merkeze bağlı Kirenli köyü Vayıslı Mahallesi'nde gece vakti Yaşar Gamit’e (41) ait evde dün ilk belirlemelere göre sobadan kaynaklı yangın çıktı.

  RÜZGARIN ETKİSİYLE KISA SÜREDE YAYILDI

  İki katlı ahşap binada çıkan yangın, kısa sürede tüm evi kapladı. Rüzgarın etkisiyle çevredeki evlere de sıçrayan yangın, giderek büyüdü. Sabah namazını bekleyen Hayriye Kömleksiz, hemen bitişiğindeki evde çıkan yangını fark etti. Hayriye Kömleksiz, önce eşini daha sonra komşularını uyandırarak yanmaktan kurtardı.

  Kastamonu da çıkan yangın 1 köyü yok etti #1

  UZUN SÜRE KONTROL ALTINA ALINAMADI

  İhbar üzerine Kastamonu Belediyesi'ne bağlı çok sayıda itfaiye ekibi, Kirenli köyüne sevk edildi. İtfaiyenin yetersiz kalması nedeniyle Tosya’dan da takviye itfaiye ekibi istendi. Ayrıca yangına; Kastamonu İl Özel İdaresi ile Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü ve Karadere Orman İşletme Müdürlüğü'ne ait arazözlerle de müdahale edildi. Uzun uğraşlara rağmen yangın, kontrol altına alınamadı.

  Kastamonu da çıkan yangın 1 köyü yok etti #2

  EVLER KÜL OLDU

  Giderek büyüyen yangın nedeniyle Kirenli Köyü Muhtarı Ruşen Akbulut ile Hilmi Akbulut, Mustafa Kayku, Mehmet Kayku, Rıfat Tiryaki, Yaşar Gamit, Nurettin Kömleksiz, Metin Kömleksiz, Cafer Kömleksiz, İsmail Kömleksiz, Hamdi Kömleksiz, Murat Tiryaki, Selim Demirci ve Necati Kömleksiz’in evleri tamamen yanarak küle döndü.

  Kastamonu da çıkan yangın 1 köyü yok etti #3

  HAYVANLAR TELEF OLDU

  Ayrıca evlerle birlikte, ahır ve ambarlar, 4 adet traktör, 4 büyükbaş hayvan ve 20 küçükbaş hayvan ile tarımda kullanılan çok sayıda tarım aleti ve patoslar çıkan yangında kullanılamaz hale geldi.

  Öte yandan, evde bulunanların Kastamonu’ya akraba ziyareti için gittikleri ve Yaşar Gamit’in evde yalnız kaldığı, çıkan yangında da hayatını kaybettiği öğrenildi. Sabah namazını beklediği esnada bir patlama duyduğunu belirten Hayriye Kömleksiz (80), “Motorun gürlediğini duydum. O esnada saate baktım. Sabah namazına 1,5 saat vardı. Daha sonra camı açıp etrafa baktım. Komşumuz Yaşar Gamit’in evi, bizim evin üzerine doğru göçmüş. Daha sonra beyimi kaldırdım” dedi.

  İlk belirlemelere göre 4 tane traktörün de yandığını aktaran Muhtar Akbulut, “Benim minibüsüm yandı, römorkum yandı. Tarımda kullanılan tarım aletleri yandı. Sahip olduğumuz ne varsa, ahır, ev, araba hepsi yandı kül oldu. Hiçbir şeyimiz kalmadı” ifadelerini kullandı.

     İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir