Euro
10.0593
0.75%
Dolar
8.3396
0.41%
Altın
478.76
0.47%
Borsa
1.345
1.1%
Bitcoin
414.905
-7.80%
18ºC
İstanbul
Çok bulutlu 18 C

  Kayıp asker PKK operasyonunda öldü

  11 Haziran'da vatani görevini yaptığı birlikten kayıplara karışan Osman Karadeniz, operasyonda ölü ele geçirildi.
  • 28.12.2015 - 09:15
  Kayıp asker PKK operasyonunda öldü

  Kayıp asker PKK operasyonunda öldü #1

  Piyade er Osman Karadeniz, 11 Haziran'da askeri birlikten firar edip kayıplara karışmıştı. Ailesi kayıp ihbarında bulunmuştu. HDP konuyu Meclis'e taşımış Karadeniz'in kaybolmasıyla ilgili soru önergesi vermişti. Sosyal medyada da 'Osman Karadeniz nerede' diye kampanya başlatılmıştı. Dün şok bir gelişme yaşandı.

  ÇATIŞMADA ÖLENLER ARASINDA

  Terör örgütü, Mardin Dargeçit'te çıkan çatışmada 3 PKK'lının öldüğünü duyurdu. Ölen PKK'lıların isimleri Ferhad Amed kod adlı Serhat Nazlıer, Rezan Bahoz kod adlı İrfan Erol ve Kurtay Amed kod adlı Osman Karadeniz olarak açıklandı.

  Kayıp asker PKK operasyonunda öldü #2

  BABA DOĞRULADI İDDİASI

  Bu gelişmenin ardından açıklamada yer alan 'Osman Karadeniz', firar er 'Osman Karadeniz mi?' sorusu gündeme geldi. Dicle Haber Ajansı'nın haberine göre çatışmada ölen PKK'lı Osman Karadeniz'in, 11 Haziran'da ortadan kaybolan asker olduğu babası Veysi Karadeniz tarafından doğrulandı.

  "OĞLUM ASKERE İSTEYEREK GİTTİ"

  Diyarbakır'ın Eğil ilçesi nüfusuna kayıtlı Karadeniz, askerlik yaptığı İzmir-Buca Merkez Komutanlığı'nda 11 Haziran'da ortadan kaybolmuştu. Kaybolan Karadeniz için aile birçok girişimde bulunmuştu. Siyasilerden yardım isteyen annesi, "Ben oğlumu istiyorum. Biz askere güvenerek oğlumuzu onlara teslim ettik. Oğlum zorla askere gitmedi, isteyerek gitti" demişti. Ancak Karadeniz'in durumuyla ilgili net bir bilgiye ulaşılmamıştı.

  Kayıp asker PKK operasyonunda öldü #3

  GENELKURMAY O DÖNEM AÇIKLAMA YAPMIŞTI

  Genelkurmay ise İzmir Merkez Komutanlığı emrinde görevli Piyade Er Karadeniz'le ilgili açıklama yapmıştı. Açıklamada, "Piyade Er Osman Karadeniz'in birlikten ayrılmadan önce arkadaşlarıyla yaptığı konuşmada nizamiyeden çıktıktan sonra birkaç gün İzmir'de gezeceğini, daha sonra Diyarbakır'a ailesinin yanına gideceğini, ailesiyle görüştükten sonra da yeni birliğine katılacağını beyan etmiştir. 15 Haziran'da Piyade Er Osman Karadeniz'in 11. Motorize Piyade Tugay Komutanlığınca katılış yapmadığının bildirilmesi üzerine İzmir Merkez Komutanlığı tarafından konuyla ilgili araştırma yapılması talimatı verilmiş, bunun üzerine İzmir şehirlerarası otobüs terminalinde yapılan araştırma sonucunda Piyade Er Osman Karadeniz'in herhangi bir yere gittiğine dair seyahat kaydına rastlanılmamıştır. İzmir Merkez Komutanlığınca 15 Haziran'da Piyade Er Osman Karadeniz'in yakınlarıyla yapılan telefon görüşmesinde yakınlarının da kendisinden haber alamadıklarını ve endişe duydukları öğrenilmiştir. 16 Haziran'da İzmir Merkez Komutanlığına gelen Piyade Er Osman Karadeniz'in kardeşinden kardeşinin bölücü terör örgütü ile bağlantısının olduğu bilgisi alınmıştır."

  NİZAMİYEDEN ÇIKIŞ GÖRÜNTÜSÜ VAR

  Ailesinin kayıp başvurusu üzerine emniyet birimlerince yapılan araştırmada merkez komutanlığı yakınındaki bir evden alınan güvenlik kamerası görüntüsünde, Karadeniz'in nizamiyeden çıkışının görüldüğü belirtilen açıklamada, "Adı geçen er 25 Haziran itibarıyla halen tertip edildiği 11. Motorize Piyade Tugay Komutanlığına katılış yapmamış olup firar durumundadır" ifadesine yer verilmişti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir