Euro
10.1504
0.33%
Dolar
8.6483
0.24%
Altın
494.11
0.38%
Borsa
1.39
0.3%
Bitcoin
367.045
-1.12%
20ºC
İstanbul
Bulutlu 20 C

  Kayıp çocukları bulmak için baraj kapakları kapatıldı

  Tokat’ın Reşadiye ilçesinde kayıp olan iki çocuğu Kelkit Çayı’nda arama çalışmaları tekrar başlatıldı.
  • Ajanslar
  • 11.01.2016 - 12:38
  Kayıp çocukları bulmak için baraj kapakları kapatıldı

  Kayıp çocukları bulmak için baraj kapakları kapatıldı #1

  Tokat’ın Reşadiye ilçesinde 29 Aralık 2015 tarihinde evlerinin yakınlarındaki parkta oynarken kaybolan ve bir daha kendilerinden haber alınamayan komşu çocukları 8 yaşındaki Bayram Erol ile 5 yaşındaki Dursun Kağan Taşçı’yı arama çalışmaları 14. gününe girdi. Çocukların kaybolduğu günden itibaren başlatılan arama çalışmalarında devletin tüm imkanları seferber edildi.

  KRİZ MASASI OLUŞTURULDU

  Kriz masası oluşturularak jandarma, polis, kurtarma ekiplerinin yanı sıra Ankara, Samsun, Amasya, Ordu ve Sivas’tan gelen ekipleri çalışmalara dahil edildi. Ankara Jandarma Özel Arama Kurtarma (JÖAK) dalgıç personelinin yanı sıra polis helikopteri havadan arama yaptı. Yapılan tüm çalışmalara rağmen çocukların bulunamaması üzerine kaçırılma ihtimali üzerine yoğunlaşırken, Emniyet Genel Müdürlüğü’nden gelen 4 kişilik ekip soruşturma çalışması yaptı.

  ARA VERİLEN ÇALIŞMALAR TEKRAR BAŞLATILDI

  Kayıp iki çocuğun Kelkit Çayı’na düşerek suyun derinliklerinde bir yere takılmış olabileceği ihtimaline karşı Kılıçkaya Barajı’nın kapakları tekrar açılarak suyun debisi yükseltilmişti. Barajın kapakları tekrar kapatılarak su seviyesi düşürüldükten sonra ara verilen çalışmalar Tokat AFAD ve UMKE ekipleri çocukları Kelkit Çayı kenarında tekrar başlatıldı. 20 kişilik ekipten 4 kişi botla, 16 kişi ise gruplara ayrılarak 30 kilometrelik bölümde ırmak kenarında bir ize rastlamak ümidi ile arama-tarama çalışmasına başladı. Reşadiye ilçesi ile HES arasında yapılacak çalışmalarda bir iz bulunması ümit ediliyor.

  ÇOCUKLARIN ARANMADIĞI YER KALMADI

  Kayıp çocuklardan Dursun Kağan Taşçı’nın amcası Halil Taşçı çalışmaları yerinde takip etti. Taşçı, aranmayan yer kalmadığını ifade ederek, “Her yer didik didik edildi. Soğuk havada çalışmalar tekrar başlatıldı. Çocuklar bulunana kadar çalışmalar devam edecek. Şuanda her şey aklımıza geliyor. Dağı aradık, çayı aradık çıkmadı. İhtimaller ona yönleniyor. İnşallah öyle değildir sağ salim gelir çıkarlar. Umutla bekliyoruz” dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir