Euro
15.2010
-0.20%
Dolar
13.6287
-0.16%
Altın
787.9270
-0.02%
Borsa
1998
2.38%
Bitcoin
512.500
3.23%
1ºC
İstanbul
Açık 1 C

  Kayseri'de çekilen barajın altından köy çıktı

  Kayseri’de Yamula Barajı’nın suları altında kalan eski yerleşim yeri Kuşçu köyünün bir bölümü, suların çekilmesiyle ortaya çıktı.
  • İHA
  • 16.08.2015 - 10:31
  Kayseri'de çekilen barajın altından köy çıktı

  Kayseri’de geçtiğimiz yıllarda yapılan Yamula Barajı’nın suları altında kalan Kuşçu köyünün eski yerleşim yerleri, son günlerde artan hava sıcaklığıyla beraber baraj sularının çekilmesiyle gün yüzüne çıktı.

  Kayseri de çekilen barajın altından köy çıktı #1

  SU YÜKSELİNCE KÖY SULAR ALTINDA KALIYOR

  Eski Kuşçu köyü sakinlerinden Mustafa Yeter, "Kış aylarında yağışların etkisiyle su seviyesinin yükselmesinden dolayı sular altında kalan köyün bir bölümü son aylardaki sıcaklığın ardından ortaya çıktı. Kışın köy gözükmez. Biraz su yükselir. Su seviyesi düştüğü zaman köyün bazı yerleri ortaya çıkıyor” dedi.

  Kayseri de çekilen barajın altından köy çıktı #2

  Yeter ayrıca, “Sağlık ocağı suyun üstüne hiç çıkmaz. Belediye binası, kümbet su azalınca ortaya çıktı. Köyün çoğu suyun altında gözükmüyor. Yaz günlerinde su seviyesi düşüyor. Ne kadar sıcak olursa suyun seviyesi o kadar düşüyor. Suyun seviyesi sıcaklıklarla beraber daha da düşer. Kış günlerinde ise su yükseldiği için gözüken kısımlar gözükmez. Yazın gözüküyor fakat şu an tamamıyla gözükmüyor” şeklinde konuştu.

  Kayseri de çekilen barajın altından köy çıktı #3


  Görüş Bildir