Petrol
113.62
0.11%
Euro
17.5781
0.24%
Dolar
16.8201
-0.04%
Altın
979.37
0.16%
Borsa
2406
0.00%
Bitcoin
343.011
6.25%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C

  Kayyum atanan Van Edremit Belediyesi çalışıyor

  KHK ile görevlendirme yapılan Van'ın Edremit ilçe belediyesi, yaptığı çalışmalarla vatandaşların memnuniyetini kazandı.
  • AA
  • 15.11.2016 - 10:44
  Kayyum atanan Van Edremit Belediyesi çalışıyor

  İçişleri Bakanlığınca, terör örgütü PKK/KCK'ya yardım ve destek verdikleri gerekçesiyle haklarında yürütülen soruşturma ve kovuşturmalar kapsamında görevden alınan belediye başkanlarının yerine KHK kapsamında görevlendirilen belediye başkanları, vatandaşlara en iyi şekilde hizmet etmek için çalışmalarını sürdürüyor.

  Kayyum atanan Van Edremit Belediyesi çalışıyor #1

  Belediye ekipleri, yolları kullanılmayacak derecede bozuk olan mahallelerde yol yapım ve onarım çalışma yürütüyor. Edremit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince, Yeni TOKİ Mahallesi'nde vatandaşların çıkarken zorlandığı yolda merdiven ve kilitli parke döşeme çalışmaları başlattı.

  Kayyum atanan Van Edremit Belediyesi çalışıyor #2

  Ekiplerin ayrıca Eminpaşa Mahallesi ve Kocaeli Parkı karşısındaki sokaklarda yürüttüğü çalışmalar takdir topladı. İlçe merkezi ve kırsal alan ayrımı yapmadan yerleşim yerlerine hizmet götürme anlayışıyla çalışmalarını sürdüren belediye ekipleri ayrıca Akın köyünün ilköğretim okuluna içme suyu hattı çekilmesinin yanı sıra kanalizasyon boruları döşeme çalışmalarına da başladı.

  Kayyum atanan Van Edremit Belediyesi çalışıyor #3

  "KİMSE BU YOLU KULLANMIYORDU"

  İlçe sakinlerinden Selami Karataş, kullandıkları yolların daha önce bozuk ve çamurdan geçilmez halde olduğunu anlattı. "Önceden belediye gidip yolun yapılması talebinde bulundum. Belediye tarafından herhangi bir işlem yapılmadı." diyen Karataş, "Bugün gidip belediyemize ve kaymakamımıza müracaatta bulundum. Allah razı olsun onlardan hemen gelip yapıyorlar. Yağmurda çalışıyorlar yolumu yapıyorlar. Teşekkür ediyorum." ifadesini kullandı. Okan Kara da eskiye göre çalışmaların daha iyi olduğunu belirterek, "Yağmur ve kar yağışlarının ardından yollarımızda çamur oluyordu. Kış aylarının gelmesiyle yollarımızı kimse kullanamıyordu. Bu yolun yapılması bizler için çok iyi oldu." dedi.

  Kayyum atanan Van Edremit Belediyesi çalışıyor #4

  Kayyum atanan Van Edremit Belediyesi çalışıyor #5

  Kayyum atanan Van Edremit Belediyesi çalışıyor #6

  Kayyum atanan Van Edremit Belediyesi çalışıyor #7


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir