Petrol
88.75
4.24%
Euro
18.2283
0.51%
Dolar
18.5452
0.24%
Altın
1.011
2.33%
Borsa
3392
6.67%
Bitcoin
367.426
1.97%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C

  Kaza tutanağı artık mobilden hazırlanabilecek

  Sigorta Bilgi Merkezi trafik kazalarında cep'ten kaza tutanağı hazırlanabilmesi için 'mobil kaza tespit tutanağı' hazırladı.
  • 03.10.2014 - 15:17
  Kaza tutanağı artık mobilden hazırlanabilecek

  kaza

  Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezince (SBM) hazırlanan "mobil kaza tespit tutanağı" kullanıma sunuldu. SBM'den alınan bilgiye göre, sürücüler uygulamayla kaza tespit tutanaklarını kağıt form ve kaleme ihtiyaç duymaksızın akıllı telefonlar aracılığıyla doldurabilecek. Sürücüler için birçok avantaja sahip tutanağı doldurmak için taraflardan birinde akıllı telefon bulunması yeterli olacak.

  SİGORTA ŞİRKETİNE ANINDA İLETİLİYOR

  Araç plakası ve TC kimlik numarası ile birçok bilgiyi otomatik dolduran uygulama, bu sayede kullanıcılara hızlı ve kolay kaza bilgisi giriş imkanı sağlıyor. Uygulama, sigorta şirketlerinin poliçe bilgilerine hızlı erişimi, kazaya neden olan alanların hızlı ve kesin tespiti, kaza tutanağının anında sigorta şirketlerine iletilmesi gibi avantajlar sunuyor.

  HATALI TUTANAK GİRİŞİNİ ORTADAN KALDIRACAK

  Hatalı tutanak girişini ortadan kaldıran uygulama, Ayrıca uygulama, coğrafi kod bazlı kaza istatistiklerinin oluşturulması ve sigorta sektörünün en büyük sorunlarından suistimallerin azaltılması konusunda da büyük katkı sağlayacak. Ayrıca, dünyada ilk özelliği taşıyan mobil kaza tespit tutanağıyla kazaların sebebiyet verdiği trafik yoğunluğunun büyük ölçüde azaltılması bekleniyor.

  Kaza tutanağı artık mobilden hazırlanabilecek #2


  Görüş Bildir