Euro
14.9319
3.2%
Dolar
13.1234
2.4%
Altın
759.65
3.35%
Borsa
1.811
0.1%
Bitcoin
760.655
3.36%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C
  Keban Baraj Gölü'nde havuz keyfi

  Keban Baraj Gölü'nde havuz keyfi

  Elazığ'ın Keban ilçesinde, sıcaktan bunalanlar, kaymakamlık tarafından Keban Baraj Gölü'nde kurulan yüzer yarı olimpik havuzda, serinlemenin keyfini çıkarıyor.
  • 11.09.2014 - 13:13

  KEBAN

  Elazığ'ın Keban ilçesinde kaymakamlık tarafından Keban Baraj Gölü'nde Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında kurulan yüzer yarı olimpik havuza, sıcaktan bunalanlar ilgi gösteriyor.

  YETİŞKİNLER VE ÇOCUKLAR İÇİN AYRI BÖLÜMLER

  Keban Kaymakamlığının, Baraj Gölü'nde kurduğu yarı olimpik yüzer havuzda yetişkinler için 1 metre 70 santimetre, çocuklar için de 80 santimetre derinliğinde bölümler bulunuyor. Ayrıca boğulma tehlikesine karşı iki kişiden oluşan cankurtaran ekibi görev yapıyor.

  Keban Baraj Gölü'nde havuz keyfi

  Keban Baraj Gölü nde havuz keyfi #2

  Keban Baraj Gölü nde havuz keyfi #3

  Keban Özel İdare Müdürü Sadi Oruç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, özellikle gençlerin ve çocukların su sporlarına alıştırılması amacıyla SODES kapsamında faaliyete geçirilen yarı olimpik yüzer havuza, bunaltıcı sıcaklardan dolayı vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini belirtti.

  "ÜÇ YILDAN BERİ VAR"

  Keban Barajı'nın soğuk ve berrak sularında güvenli bir şekilde yüzüp serinlemek isteyenler için yüzer havuzun önemli bir imkan olduğunu ifade eden Oruç, "Uygulama üç yıldan bu yana devam ediyor. İnşallah bunu devam ettireceğiz ve geliştireceğiz" diye konuştu.

  Keban Baraj Gölü nde havuz keyfi #4

  CANKURTARAN DESTEĞİ

  Cankurtaran Aziz Yaman ise dalgıçlık ve yüzme antrenörlüğü eğitimi aldığını vurgulayarak, Eylül ayına rağmen etkisini devam ettiren sıcak havadan bunalan ve serinlemek için yüzer havuza gelen vatandaşların güvenliğini sağladıklarını kaydetti.

  Yüzer havuzun bölge halkı için güzel bir etkinlik alanı oluşturduğunu söyleyen Yaman, şunları kaydetti:

  ''Ancak bu tür aktiviteler daha büyük havuzlarla, su kayağı, monopalet, yelken sporları gibi etkinliklerle zenginleştirilebilir. Böylece hem vatandaşlara daha fazla aktivite olanağı hem de spor turizmi açısından da ilçeye katkı sağlanır. Sıcaklık bazen 40 dereceyi buluyor. Buraya gelen vatandaşlar hem serinliyor hem de güvenli bir şekilde yüzüyor."

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir