Dolar
7.2357
-1.39%
Euro
8.5373
-0.9099%
Altın
1986.58
-2.0216%
Borsa
1093.28
1.6512%
G. Altın
463.364
-3.1528%
Bitcoin
84792.53
-2.6489%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C

  Kemal Kılıçdaroğlu'nun benzeri işsiz kaldı

  Nusret Gümüşel, AK Parti'ye geçtikten kısa bir süre sonra ailece işlerinden oldu.
  • 16.01.2013 - 14:34
  Kemal Kılıçdaroğlu'nun benzeri işsiz kaldı

  Kemal Kılıçdaroğlu nun benzeri işsiz kaldı #1

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na benzerliği ile herkesin dikkatini çeken Gebzeli Nusret Gümüşel (63), bir süre önce AK Parti'ye üye olmuştu. Basın tarafından büyük ilgi gören Kılıçdaroğlu'nun benzeri Gümüşel, AK Parti'ye geçtiği için işten atıldığını iddia etti. Engelli çocuğu Cengiz Gümüşel (27) ve eşi Lütfiye Gümüşel (56) ile birlikte aynı fabrikada çalıştığını ifade eden Nusret Gümüşel, AK Parti'ye üye olduktan 2 gün sonra hiçbir sebep gösterilmeden işten çıkarıldıklarını belirtti.

  BÜYÜK BİR ŞOK YAŞADI

  Gebzeli Nusret Gümüşel, bir süre önce AK Parti'ye geçerek tüm dikkatleri üzerine çekmişti. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na benzerliği nedeniyle basının ve AK Partililerin büyük ilgisini çeken Nusret Gümüşel, AK Parti'ye üyeliğinin arkasından işten çıkartılınca büyük şok yaşadı. Kendisi gibi aynı fabrikada çalışan eşinin ve zihinsel engelli çocuğunun işine hiçbir sebep gösterilmeden son verildiğini ileri süren Gümüşel, çalıştığı şirketin yetkilileri ile görüştüğünde, kendisine önce iş yokluğu, daha sonra ise AK Parti'ye geçtiği ve basında geniş yer almasının sebep gösterildiğini iddia etti.

  "PERİŞAN DURUMDAYIZ"

  AK Parti'ye geçtiği için pişman olmadığını dile getiren Nusret Gümüşel, "Çalıştığım firma bana geçerli bir sebep göstermeden eşim ve engelli çocuğum ile birlikte beni işten çıkardı. Koskoca fabrikada ben ve ailemden başka kimse işten çıkarılmadı. Böyle ekonomik sıkıntı mı olur? Daha sonra bana AK Parti'ye üye olmamdan ve basının bana gösterdiği ilgiden rahatsızlık duyulduğunu söylediler. Siyasi tercihimi kullandığım için ailece çok mağdur duruma düştüm. AK Parti Genel Merkez yetkililerinden, Başbakan'dan bu konuda destek istiyorum. Ailece perişan durumdayız." diye konuştu.

  AK Parti Darıca İlçe Teşkilatı yetkililerinin kendisine iş bulma hususunda yardım sözü verdiğini hatırlatan Gümüşel, ancak geçen bunca süreye rağmen somut bir gelişme olmadığını sözlerine ekledi.

  Görüş Bildir