Dolar
7.328
-0.0763%
Euro
8.6633
0.2487%
Altın
1963.09
2.4555%
Borsa
1100.26
-1.2493%
G. Altın
462.924
2.4048%
Bitcoin
84351.6
-0.2584%
28ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 28 C

  Kemal Sunal'ın filmi gerçek oldu

  Iğdır'da bir kişi Kemal Sunal'ın Gülen Adam filminden etkilenerek seyyar ev yaptı.
  • 14.01.2013 - 15:10
  Kemal Sunal'ın filmi gerçek oldu

  Kemal Sunal ın filmi gerçek oldu #1

  Kentte evlendikten sonra ailesinin yanından ayrılan 21 yaşındaki Ömer Memcik, dışı sac, iç kontrplaktan yaptığı 17 metrekarelik tekerlekli seyyar evinde eşi ve bir çocuğuyla yaşamını sürdürüyor. Evin bir odasını da iş yeri olarak kullanan Memcik, evini atının yardımıyla başka alana taşıyabiliyor.

  KEMAL SUNAL'IN FİLMİNİ İZLEMİŞTİM

  Memcik, yaptığı açıklamada, maddi durumu iyi olmadığı için yeni ev yapma imkanı olmadığını, bu nedenle böyle bir yönteme başvurduğunu belirtti. Kemal Sunal'ın filminden etkilenerek seyyar ev yapma kararı verdiğini anlatan Memcik, ''Daha önce de Kemal Sunal'ın 'Gülen Adam' adlı filmini izlemiştim. Aklıma böyle bir fikir geldi ve evi yaptım. Evim iki odalı, 4 tekerlek üzerinde ve 17 metrekareden oluşuyor. Evimin bir odasını da dükkan olarak kullanıyorum. Diğer odayı ise hem yatak odası hem oturma odası hem de banyo olarak kullanıyoruz'' dedi.

  BABAMIN DURUMU İYİ DEĞİLDİ

  Evlendiğinde babasıyla yaşadığını, 6 ay sonra ayrılma kararı aldıklarına dikkati çeken Memcik, şöyle devam etti: ''Babamın maddi durumu da iyi değildi. Bana ev yapma durumu yoktu. Benim de yeni ev yapma gibi bir gücüm olmadığı için sac tabakalarından böyle bir ev yaptım. Evim çok güzel. Canım nereyi isterse oraya taşıyorum. Evi taşımak için at bağlıyorum. Aklım nereye eserse orada konaklıyorum. Bundan 3 hafta önce başka bir yerdeydim. Şimdi ise buraya geldim. Hayatımı bu şekilde sürdürüyorum.''

  MERAK EDİP GELENLER EVİ GEZİYOR

  Memcik, evini arkadaşlarının yardımıyla yaptığını, bir süre daha bu evde yaşamını sürdüreceğini belirterek, şunları kaydetti: ''Kemal Sunal'ın filmini ilk izlediğimde böyle bir şey yapmak istedim. Evi yaparak amacıma ulaştım. Yürüyen bir ev yaptım. Maddi durumum yok, olsaydı daha güzel bir ev yapmak isterdim. Aslında kendi evim olsaydı bile bu evi yapardım. Evin bir bölümünü de dükkan yaptım. Evimi gören bana 'helal olsun çok güzel bir ev yaptın' diyor. Hatta bir çok kişi aynısını yapmak istediklerini söyledi. Bu evde eşim ve çocuğumla yaşıyorum. Evim küçük ama idare ediyoruz. Belediye başkanımız yaz geldiğinde yardım edeceğini söyledi. Şimdilik bizi sığınma evine almak istedi ama ben istemedim. Çünkü atım, köpeğim ve güvercinlerim var. Bu sebepten dolayı kabul etmedim. Evimi atıma takıp istediğim yere götürebiliyorum.''

  Evin bir bölümünü de iş yeri olarak kullandığına dikkati çeken Memcik, mahalle sakinlerinin iş yerinden alışveriş yaptığını, geçimini böyle sağlamaya çalıştığını söyledi.

  Memcik'in eşi Yeter Memcik de kirada oturmaktansa bu evde kalmayı tercih ettiklerini belirterek, yetkililerden ailelerine yardım etmesini istedi.

  Mahalle sakinlerinden Emre Gürcan ise Ömer Memcik'i yıllardır tanıdığını ifade ederek, ''Ömer babasından ayrıldığından beri bu evde yaşıyor. Bizim istediğimiz ona güzel bir ev yapılsın. Mahalleli olarak sürekli yanına gidip sohbet ediyoruz. Zaten evin önünde küçük bir de dükkan yapmış. Biz de onun dükkanından alışveriş yaparak ona destek olmaya çalışıyoruz'' diye konuştu.

  Görüş Bildir