Euro
10.1285
0.22%
Dolar
8.5614
0.11%
Altın
495.73
0.28%
Borsa
1.36
0.77%
Bitcoin
326.658
0.90%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C

  Köylüler yangını kendi itfaiye aracıyla söndürdüler

  Sakarya'da köylüler yerleşim alanına uzak olduğu için aldıkları itfaiye aracıyla alev alev yanan odunluğu söndürdü.
  • DHA
  • 07.09.2017 - 12:39
  Köylüler yangını kendi itfaiye aracıyla söndürdüler

  Sakarya'da dün akşam saatlerinde, Hendek Dikmen Yaylası'nda ahşap odunlukta bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Alevler kısa sürede tüm ahşap yapıyı sarınca çevredekiler yangını görüp olay yerine koştu.

  Köylüler yangını kendi itfaiye aracıyla söndürdüler #1

  ODUNLUK KULLANILAMAZ HALE GELDİ

  Bin 725 rakımı olan Dikmen Mahallesi'nde bölgenin yerleşim alanına uzak olması nedeniyle kendileri itfaiye aracı alan vatandaşlar, itfaiye aracı ile yangına müdahale etti. Köylüler alevleri kısa süre içinde kontrol altına aldı. Yangın sonucu odunluk tamamen yandı.

  Köylüler yangını kendi itfaiye aracıyla söndürdüler #2

  ALMANYA'DAN HİBE EDİLMİŞ

  İlçe merkezine 45 dakika mesafede olan yaylada yangınlara daha hızlı müdahale edebilmek için Almanya'dan hibe edilen itfaiye aracını bölgeye getirdiklerini ifade eden Dikmen Mahallesi Muhtarı Menderes Ayvaz, "Bir süre önce bu aracı Almanya'dan getirtmiştim. Bu yangınla birlikte kendi aracımızla altıncı yangını söndürdük. Bu şekilde can ve mal kayıplarının yaşandığı yangınların büyümesinin önüne geçiyoruz. Bu bölgede coğrafi şartlar çok çetin geçiyor. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi'nden itfaiye kullanımıyla ilgili eğitimleri aldık, hala alıyoruz." dedi.

  Köylüler yangını kendi itfaiye aracıyla söndürdüler VİDEO

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir