Euro
15.168
-0.68%
Dolar
13.4154
-0.42%
Altın
793.63
0.01%
Borsa
1919
-4.60%
Bitcoin
462.135
-6.37%
2ºC
İstanbul
Çok bulutlu 2 C

  Kendimi uyanık sanırdım ama..

  5 TL değerindeki çakmaklara 9 bin TL ödedi.
  • 18.10.2012 - 13:43
  Kendimi uyanık sanırdım ama..

  Kendimi uyanık sanırdım ama.. #1

  Bursa'da borçları nedeniyle tarlasını 30 bin TL'ye satan Ali Neydim, bankaya olan 19 bin TL ödemesini yaptıktan sonra tanesi 5 TL'den satılan külçe altın şeklindeki 2 çakmağı gerçek altın sanıp 9 bin TL'ye satın aldı. Dolandırıldığı anlayınca polise giden Ali Neydim, "Kendimi çok uyanık sanıyordum. Neydim, ne oldum" diyerek dolandırıcıların bulunmasını istedi.

  2 ÇAKMAĞA 9 BİN TL ÖDEDİ

  Mudanya'ya bağlı Dere Köyü'nde oturan Ali Neydim (54), bankaya olan 19 bin TL kredi borcu ve arkadaşlarından aldığı borçları ödemek için dün bir tarlasını komşusuna 30 bin TL'ye sattı. Parayı alan Ali Neydim, bir alışveriş merkezinde bulunan bankanın şubesine giderek borcunu ödedi. Daha sonra alışveriş merkezinin önünde oturup dinlenen Ali Neydim, yanında oturan iki kişi tarafından kendisine gösterilen ve piyasada tanesi 5 TL'den satılan külçe altın şeklindeki çakmakları gerçek altın sanıp, iki tanesini 9 bin TL ödeyerek satın aldı.

  AVM'DEKİ KUYUMCUYA SATMAK İSTEYİNCE

  Neydim, daha sonra kendisine tanesi 6 bin 500 TL olduğu söylenen külçe altın şeklindeki çakmakları, alışveriş merkezindeki kuyumcuya satmak isteyince dolandırıldığını anladı. Kuyumcuda çalışanların, "Amca bunlar külçe altın değil, çakmak. Sen bize değil, hemen polise git" demeleri üzerine en yakın polis merkezine giden Ali Neydim, yaşadıklarını anlatıp, "Ben kendimi çok uyanık sanıyordum. Neydim, ne oldum" diyerek eşkalini verdiği iki kişinin yakalanması için suç duyurusunda bulundu.

  Polis son günlerde benzer dolandırıcılık olaylarının arttığını belirterek, "Bankada bekleyen ve para çeken kişileri takip eden dolandırıcıların yeni yöntemi bu. Vatandaşlar bu konuda çok dikkatli olmalı" dediler.


  Görüş Bildir