Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
323.090
-1.99%
24ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 24 C
  Kılıçdaroğlu ile Sezer sergide buluştu - Foto

  Kılıçdaroğlu ile Sezer sergide buluştu - Foto

  10. Cumhurbaşkanı Sezer, Kılıçdaroğlu ile beraber sergi açılışına katıldı.
  • 07.02.2012 - 23:52

  Kılıçdaroğlu ile Sezer sergide buluştu - Foto #1

  Gazeteci yazar Bekir Coşkun'un yazıları ve ressam Hasan Rastgeldi'nin resimlerinden oluşan ''Yazının Rengi'' sergisi Ankaralılarla buluştu.

  KILIÇDAROĞLU İLE SEZER DE KATILDI

  Çağdaş Sanatlar Merkezi'ndeki serginin açılışına 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve eşi Semra Sezer, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık ile bazı gazete ve televizyonların Ankara temsilcileri, gazeteciler ve çok sayıda davetli katıldı.

  FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

  Kılıçdaroğlu, yaptığı konuşmada, Bekir Coşkun'un önemli bir yazar olduğunu söyledi.

  10. KÖYÜ HATIRLATTI

  Coşkun'un köşesinde 10. köy yazdığını belirten Kılıçdaroğlu, ''Bizim meşhur bir lafımız var, 'doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar' diye. O da diyor ki, (ben yaşamım boyunca hep doğruları söyledim, doğruları söylemeye devam edeceğim, 9. köyden de kovulsam 10. köye gideceğim)'' dedi.

  Hasan Rastgeldi'nin resimleriyle Coşkun'a destek verdiğini belirten Kılıçdaroğlu, Coşkun'u ve Rastgeldi'yi kutladı.

  "BENİM CUMHURBAŞKANIM"

  Çankaya Belediye Başkanı Tanık da birbirinden değerli konuklar ağırladıklarını belirterek, Sezer'e ''Sayın Cumhurbaşkanım, benim Cumhurbaşkanım'' diye hitap etti.

  Çağdaş Sanatlar Merkezi'nin Ankara'nın kültür ve sanat ocağı olmaya devam edeceğini kaydeden Tanık, Turan Güneş Bulvarı'nda Çankaya Belediyesine ait 12 bin metrekarelik alanı Ulvi Cemal Erkin adına konser salonu ve kültür merkezine dönüştürme hedeflerini anlattı.

  Bekir Coşkun da Sezer'e ''Sayın Cumhurbaşkanım, benim Cumhurbaşkanım'' diyerek hitap etti.

  "OKUNACAK YAZILAR OKUNMADI.."

  ''Okunacak yazılar yazdık okunmadı, bir de bakılacak yazılar deneyelim dedik, bunlar bakılacak yazılar'' diye konuşan Coşkun, ''Geçende keman çaldım, o gün yazı yazamamıştım. Sordular, dedim ki; bu da dinlenecek yazılar ama bir gün yenilecek yazılar yazarsak o zaman Türk toplumunun daha çok ilgi duyacağını zannediyorum'' ifadelerini kullandı.

  Resimlerin yazıları tamamladığını ifade eden Coşkun, ressam Rastgeldi'ye teşekkür etti.

  Coşkun'un yazıları arasından seçtiği 24'ü için kendi yorumuyla resimler yaptığını belirten Hasan Rastgeldi, yazıların ve resimlerin birbirini tamamladığını ifade etti. Rastgeldi, bugüne kadar birçok yazının, şiirin resmedildiğini ancak ilk kez köşe yazılarının resme yansıtıldığını dile getirerek, bunun Türkiye'de resim tarihine geçecek bir olay olduğunu kaydetti.

  "ANILARINIZI YAZIYOR MUSUNUZ"

  Kılıçdaroğlu ile Sezer arasında “anı” üzerine ilginç bir sohbet gerçekleşti.

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Anılarınızı yazıyor musunuz efendim?” sorusuna karşılık Sezer ise “Yok efendim, yazacak bir şey yok ki” verdi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir