Petrol
84.88
2.44%
Euro
17.7068
-0.15%
Dolar
18.4533
-0.12%
Altın
964.57
0.16%
Borsa
3266
0.17%
Bitcoin
355.066
-0.49%
22ºC
İstanbul
Yağmur 22 C

  Kılıçdaroğlu'ndan engelli çocuğa tekerlikli sandalye

  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, engelli bir çocuğa tekerlekli sandalye hediye etti.
  • 27.11.2014 - 11:58
  Kılıçdaroğlu'ndan engelli çocuğa tekerlikli sandalye

  Kılıçdaroğlu ndan engelli çocuğa tekerlikli sandalye #1

  İstanbul'un Tuzla ilçesinde, Mimar Sinan Mahallesi Tecelli Sokak'ta bulunan gecekonduda oturan ve doğuştan engelli olan 9 yaşındaki Umut Yabansu'nun ailesinin, CHP Milletvekili Ensar Öğüt'ü arayıp akülü bir tekerlekli sandalyeye ihtiyaçları olduğunu söylemesi üzerine, Kılıçdaroğlu'nun talimatı ile küçük Umut için bir akülü tekerlekli sandalye alındı.

  TEKERLEKLİ SANDALYE HEDİYE ETTİ

  İstanbul'da bulunan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu da, Yabansu ailesinin evine geldi. Aile ve Umut Yabansu ile yaklaşık 15 dakika görüştükten sonra dışarıya çıkan Kılıçdaroğlu'nun yanına gelen Kaymak Kara isimli kadın, kendisinin de, çocukken geçirdiği menenjit hastalığı nedeniyle rahatsız olan bir kızı olduğunu belirterek evine davet etti. Kara'nın teklifini kabul eden Kemal Kılıçdaroğlu, buraya da giderek yaklaşık 5 dakika içeride kaldı.

  Kılıçdaroğlu ndan engelli çocuğa tekerlikli sandalye #2

  "KEMAL AMCANIZA SÖZ VERİN"

  Çıkışta, ziyarette bulunduğunu söyleyen ve kendisine soru sorulmasını istemeyen Kılıçdaroğlu, mahalle sakinleri ile bol bol fotoğraf çektirdi. Kendisini görmeye gelen çocuklarla da şakalaşan Kılıçdaroğlu, çocuklara Matematik dersi notlarının kaç olduğunu sordu. Düşük notlu çocuklara, “Matematik dersini 5 yapacaksınız. Kemal amcanıza söz verin" diyen Kılıçdaroğlu, daha sonra mahalleden ayrıldı.

  Kılıçdaroğlu ndan engelli çocuğa tekerlikli sandalye #3

  "ÇOK MEMNUN OLDUM"

  Kemal Kılıçaroğlu'nun, evini ziyaret etmesinden dolayı çok memnun olduğunu söyleyen Kaymak Kara, "Kemal Bey'in komşumuza geldiğini duyunca ben de buraya geldim. 9 aylıkken menenjit geçiren 50 yaşında Hakime Kara isimli bir kızım vardı. Konuşamıyor, işitemiyor. Ben de kendisini evime davet edince kabul etti. Evdeki kızımı gösterdim, derdimi anlattım. Kızım da çok duygulandı. Ölen eşimden kalan 350 lira maaş ile geçinmeye çalıştığımızı söyledim. Kendisi de bana, 'yardım ederim, yardımcı olurum,' diye cevap verdi. Çok memnun oldum" dedi.

  Kılıçdaroğlu ndan engelli çocuğa tekerlikli sandalye #4


  Görüş Bildir