Euro
15.2278
-0.09%
Dolar
13.4660
-0.08%
Altın
799.8730
-0.16%
Borsa
1945
1.82%
Bitcoin
514.347
3.85%
0ºC
İstanbul
Çok bulutlu 0 C
  Kılıçdaroğlu'ndan Muharrem İnce'ye yüz vermeyin talimatı

  Kılıçdaroğlu'ndan Muharrem İnce'ye yüz vermeyin talimatı

  Yeni parti kurma hazırlığında olan Muharrem İnce'nin CHP'den ihracı parti içinde masaya yatırılırken, Kemal Kılıçdaroğlu'ndan CHP'lilere İnce'ye yüz vermeyin talimatı geldi.
  • Haber Merkezi
  • 15.08.2020 - 10:57

  CHP'de gündem Muharrem İnce...

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun parti içinde kurduğu diktatörlük sistemine karşı çıkan Muharrem İnce, CHP ile ayrılık noktasına geldi.

  Bu kapsamda yeni parti hazırlığında olan İnce, "Bin Günde Memleket’ hareketi" başlattı.

  Parti içinde Muharrem İnce’nin Bin Günde Memleket hareketi, CHP'de bir ‘küskünler hareketi’ olarak değerlendirilirken, İnce’nin kendisini CHP’den ihraç ettirerek mağdur rolünü oynamaya çalıştığı iddia ediliyor.

  İnce’nin, bu çıkışıyla CHP ve İyi Parti üzerinde baskı kurarak kendisini Cumhurbaşkanı adayı yaptırmayı amaçladığı ileri sürülüyor.

  Kılıçdaroğlu ndan Muharrem İnce ye yüz vermeyin talimatı #1

  İLGİSİZLİK' POLİTİKASI

  İnce konusunda bir süredir sessizliğini koruyan CHP yönetimi, önceki gün İnce’nin iddialarına karşılık vererek, bu sessizliği bozmuştu.

  Şimdi de, eylül ayında ‘Bin Günde Memleket’ sloganıyla Anadolu’yu gezmeye hazırlanan Muharrem İnce’ye yönelik ‘ilgisizlik politikası’ başlatıldığı belirtildi. CHP yönetimin teşkilatlara “İnce’ye kapıları kapatın, ilgi göstermeyin” talimatı verdiği ileri sürülüyor.

  İHRAÇ GÜNDEMDE

  CHP kulislerinde Muharrem İnce’nin disipline sevk edilmesi ve ihraç edilmesi konuşuluyor.

  Ancak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun şimdilik böyle bir mekanizmayı işletmeye sıcak bakmadığı, İnce’nin adımlarının takip edilmesi; ama ilgi gösterilmemesinden yana olduğu belirtiliyor.

  Muharrem İnce'den Kılıçdaroğlu'na 'kurultay' eleştirisi VİDEO


  Görüş Bildir