Euro
10.3708
-0.07%
Dolar
8.8746
0.05%
Altın
494.48
0.03%
Borsa
1.384
-0.57%
Bitcoin
371.358
-1.11%
17ºC
İstanbul
Çok bulutlu 17 C

  Kılıçdaroğlu’ndan Mustafa Koç için taziye mesajı

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç’un vefatı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
  • 21.01.2016 - 15:52
  Kılıçdaroğlu’ndan Mustafa Koç için taziye mesajı

  CHP lideri Kılıçdaroğlu mesajında,“1926 yılında ’Koçzade Ahmet Vehbi Firması’ adıyla temelleri atılan Koç Holding’in başarı hikâyesi şüphesiz Ankaralı bir Cumhuriyet ailesinin başarı hikâyesidir" ifadesini kullandı. "Kurucusu Vehbi Koç’un öncülüğünde Türkiye Cumhuriyeti’nin en başarılı sanayicilerinden biri olan, kısa sürede uluslararası saygınlığa kavuşan Koç Ailesi, ekonomik kalkınmamızın kilometre taşlarındandır" diyen Kılıçdaroğlu şunları kaydetti:

  Kılıçdaroğlu’ndan Mustafa Koç için taziye mesajı #1

  "BAŞARI HİKAYESİNİN EN ÖNEMLİ KAHRAMANLARINDAN BİRİYDİ"

  "Vehbi Koç’un vasiyetinde dile getirdiği ’Bir ağaç dikmek ve bir eser yazmak’ vurgusu da Türkiye Cumhuriyeti’ne duyduğu derin sevginin ifadesi olarak Koç Ailesi’nin tüm faaliyetlerinde vücut bulmuştur. Koç Ailesi, sadece ekonomik kalkınmamızdaki öncü rolüyle değil, sosyal ve kültürel kalkınmamıza yaptığı eşsiz katkılarla da Türkiye Cumhuriyeti tarihinde özel bir yer kazanmıştır. Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mustafa Koç, bu seçkin sanayi kuruluşunun ve Koç Ailesi’nin önemli bir mensubu olarak dedesi Vehbi Koç’la başlayan, babası Rahmi Koç’la süren ve kardeşleriyle devam eden başarı hikâyesinin en önemli kahramanlarından biriydi. Cumhuriyetimizin kurucu değerlerine her zaman bağlı yaşayan Sayın Mustafa Koç, ailesinin eğitim, sağlık ve kültür alanlarında kurucusu olduğu kurumlar, desteklediği projeler yoluyla Türkiye’nin gelişmesine destek olmayı, ülkemize fayda sağlamayı öncelikli görevlerinden biri kabul etti. Sayın Koç’un vefatıyla sadece Türkiye’nin en önemli sanayicilerinden birini kaybetmiş olmadık, aynı zamanda Koç Ailesi’nin Türkiye Cumhuriyeti’nin gelişiminde üstlendiği rol düşünüldüğünde ailenin üçüncü kuşak üyesi olarak bir tarihi de kaybettik. Bu duygularla Sayın Mustafa Koç’a Allah’tan rahmet, başta Koç Ailesi olmak üzere tüm Koç Holding çalışanlarına, sevenlerine ve Türkiye sanayici ve işadamlarına başsağlığı dileklerimi iletiyorum.”

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir