Euro
15.3406
0.15%
Dolar
13.5441
0.11%
Altın
790.1510
0.09%
Borsa
1,979.83
-5.08%
Bitcoin
579.815
0.98%
2ºC
İstanbul
Hafif kar 2 C

  Kimlik bilgilerinin sızması ile ilgili soruşturma açıldı

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Ankara Başsavcılığı'nın, kimlik bilgisinin sızdırılması olayıyla ilgili soruşturma başlattığını söyledi.
  • 06.04.2016 - 11:08
  Kimlik bilgilerinin sızması ile ilgili soruşturma açıldı

  Kimlik bilgilerinin sızması ile ilgili soruşturma açıldı #1

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ gazetecilerin sorularını yanıtladı. İnternet ortamına sızan 50 milyon vatandaşa ait kimlik bilgileriyle ilgili soruşturma başlatıldığını söyledi.

  BİLGİLER YSK'AİT

  Bekir Bozdağ internet ortamına sızan bilgilerin YSK'ya ait veri tabanına ait olduğunu, nereden sızdığının ise araştırıldığını söyledi. Bozdağ konuyla ilgili tahkikat başlatıldığını ifade etti.

  SAVCILIK SORUŞTURMA AÇTI

  Bozdağ, "Türkiye'deki seçmen sayısına yakın bir rakam. Seçmenlerle ilgili bilgiler partilerle de paylaşılıyor. Oradan mı sızdı, bakılması lazım. Gerekli tetkikler başlatılmıştır. Bu haber daha önce de çıkmıştı. 2010 yılında yine çıkmış. Ankara Başsavcılığı, 50 milyon vatandaşın kimlik bilgisinin sızdırılması olayıyla ilgili soruşturma başlattı." dedi.

  KİŞİSEL VERİLERİ KORUMA KANUNU

  Bozdağ, "Şu anda kişisel verileri koruma kanunu çıktı. Bu kanun sayın Cumhurbaşkanımızda, yakın bir zamanda yürürlüğe girecektir. Kanunla bütün vatandaşlarımızın kişisel verileri koruma altına alınmıştır, nasıl işleneceği kurallara bağlanmıştır. Bu düzenleme ile kişisel veriler tüm dünyada olduğu gibi koruma altına alınmıştır. Geçmişte 2010'da olan olay gibi bir olayın yaşanmaması için gereken tedbirler bu kanunla alınacaktır. Bu konuyla ilgili de sorumlular hakkında gereken yasal işlemler yapılacaktır." diye konuştu.


  Görüş Bildir