Petrol
110.81
0.75%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
484.383
2.21%
17ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 17 C
  Şanlıurfa otogarında çatışma: 3 polis şehit oldu

  Şanlıurfa otogarında çatışma: 3 polis şehit oldu

  Şanlıurfa Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde şüpheli şahsın, üst araması yapmak isteyen polise silahla saldırması sonucu 3 polis şehit oldu.
  • AA
  • 11.07.2016 - 02:53

  Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, şehirlerarası otobüs terminalinde çıkan çatışmada, 3 polisin şehit olduğunu, 3 polisin de yaralandığını, zanlının ölü ele geçirildiğini belirterek, "Üzgünüz, terörle alakası olmayan bir hadise." dedi.

  Alınan bilgiye göre, polis ekipleri, şehirlerarası otobüs terminalinde, şüphe üzerine bazı kişileri kimlik sorgusu yapmak için durdurdu. Bunun üzerine yanında ailesi olan bir genç, aranmak istenmeyerek polislere silahla ateş etti.

  Olay yerinde 3 polisi yaralayan zanlı daha sonra bölgeden kaçmaya başladı. Yaklaşık 500 metre ileride ikinci bir polis ekibiyle karşılaşan zanlı, burada 3 polisi daha yaraladı.Bölgeye takviye polis ekipleri gönderilirken, zanlı ölü ele geçirildi.Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan yaralı polislerden 3'ü kurtarılamadı.

  Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma sürdürülürken, aralarında özel harekat polislerinin de bulunduğu çok sayıda ekip bölgede ve hastane çevresinde güvenlik önlemi aldı.

  Şanlıurfa otogarında çatışma: 3 polis şehit oldu

  "AİLESİNİN İFADESİYLE PSİKOLOJİK SORUNLARI OLAN VE TEDAVİ GÖREN BİR GENÇ"

  Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, polislerin kaldırıldığı hastaneye gelerek doktorlardan sağlık durumlarına ilişkin bilgi aldı.Hastane çıkışında gazetecilere açıklama yapan Tuna, duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

  Olayın derinlemesine araştırıldığını vurgulayan Tuna, "Otogarda arkadaşlarımızın normal arama tarama faaliyeti esnasında karşılarına bir aile geliyor. Annesi, kız kardeşiyle beraber genç bir delikanlı aranmak istemiyor ve o anda emekli uzman çavuş olan babasının silahını habersiz almış, üzerinde onu taşıyan bir şahıs, ailesinin ifadesiyle psikolojik sorunları olan ve tedavi gören 17 yaşındaki bir genç orada ateş ederek, 3 polisimizi yaralıyor ve daha sonra kaçıyor." diye konuştu.

  Yaralı polislerden 3'ünün hastanedeki müdahalelere rağmen kurtarılamadığını vurgulayan Tuna, "Maalesef o 3 polisimiz belli aralıklarla şehit oldu, kurtaramadık. 3 yaralı arkadaşımız da tedavi ediliyor. Onlarda sıkıntı yok. Şu anda 3 şehidimiz, 3 yaralımız var saldırgan da ölü olarak ele geçirildi. Üzgünüz terörle alakası olmayan bir hadise. Tabii asayiş olayında 3 değerli arkadaşımızı kaybetmek bizi derinden üzmüştür. Milletimizin başı sağolsun." dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir