Euro
10.1184
0.01%
Dolar
8.6247
-0.03%
Altın
493.33
0.22%
Borsa
1.386
0%
Bitcoin
365.835
-2.10%
16ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 16 C

  Kırklareli'nde sel can aldı

  3 kişi boğularak hayatını kaybetti
  • 23.10.2012 - 01:51
  Kırklareli'nde sel can aldı

  Kırklareli nde sel can aldı #1

  Kırklareli'nin Lüleburgaz İlçesi'ne bağlı Büyükkarıştıran Beldesi'nde etkili olan sağanak yağış ardından taşan dere, beldeyi sular altında bıraktı.

  Sağanak yağmur ardından Büyükkarıştıran Deresi taşarak, aynı ismi taşıyan beldeyi sular altında bıraktı. Çok sayıda ev, işyeri ve otomobil sular altında kalırken, su dolan evinde yalnız kalan Zehra Demirel boğularak öldü. Lokanta işleten baba Siyami ve oğlu Semih Yeni ise kayboldu.

  KIRIKKALE'DE SEL CAN ALDI

  Taşkın nedeniyle D-100 karayolu Lülüburgaz-Çorlu istikameti çift yönlü olarak belde girişinden itibaren araç trafiğine kapatıldı. Kurtarma ekipleri beldeye güçlükle ulaşabildi.

  Demirel'in cesedi çıkartılarak Lüleburgaz Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken, kayıp olan baba ve oğlunu arama çalışmaları, yer yer derinliği 2 metreye kadar ulaşan su nedeniyle güçlükle sürdürüldü. Kırklareli Vali Yardımcısı Günay Öztürk, Büyükkarıştıran Beldesi'nde meydana gelen selde 1 kişinin öldüğünü, 2 kişinin de kayıp olduğunu belirterek, "Çok sayıda ev su altında kaldı. Metrekareye son 24 saatte 100 kilo yağış düştü. Ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor" dedi.

  ÖLÜ SAYISI 3'E ÇIKTI

  Lüleburgaz İlçesi'ne bağlı Büyükkarıştıran Beldesi'nde etkili olan sağanak yağış ardından taşan derenin etkisiyle suya kapılan lokanta işleten Siyami Yeni ve oğlu Semih Yeni'nin cesetleri de işyerlerinin yakınlarında bulundu. Böylece ölü sayısı 3'e çıktı.

  KURBANLIKLARI TELEF OLDU

  Kırklareli nde sel can aldı #2

  Beldede yaşayan Cüneyt Tunç, 170 koyununun selde telef olduğunu ifade ederek, Kurban Bayramı öncesinde çok zor durumda kaldıklarını vurguladı.

  "Şimdi ne yapalım, onlar bizim ekmek paramızdı" diyen Tunç, "Koyunların ağılına gittiğimde su bele kadar gelmişti. Kurtarmaya çalıştım ancak kurtaramadım. Çok azını kurtarabildim. 170 koyunum telef oldu" şeklinde konuştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir