Petrol
113.06
0.43%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
484.660
2.14%
15ºC
İstanbul
Açık 15 C

  Kış lastiği takmayan sürücülere ceza yağdı

  İstanbul’da trafik ekipleri ticari araçlara zorunlu olan kış lastiği uygulaması için kontrollere başladı. Polis ekipleri durdurdukları araçlardan kış lastiği takmamış olanlara ceza yazdı.
  • İHA
  • 11.01.2018 - 09:50
  Kış lastiği takmayan sürücülere ceza yağdı

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve Sivil Trafik Ekipler Amirliği ekipleri, geçtiğimiz 1 Aralık ayında başlayan kış lastiği takma zorunluluğuyla ilgili belirli noktalarda uygulama gerçekleştirdi.

  TEK TEK İNCELENDİLER

  Bakırköy Sinan Erdem Spor Salonu önü, Zincirlikuyu Tat Towers önü ve Tuzla Köprü Altı olmak üzere 3 ayrı uygulama noktasında ticari araçlar ve taksiler üzerinde uygulama gerçekleştiren ekipler, cihazla ölçüm yaptı.

  Kış lastiği takmayan sürücülere ceza yağdı #1

  Kış lastiği takmayan sürücülere ceza yağdı ViDEO

  TAKSİLERE VE 1.6 İNÇ ALTINDAKİ HUSUSİ ARAÇLARA

  Buna göre lastik kalınlığı 0.6 inçin altında olan ticari taksilere ve 1.6 inçin altında olan hususi araçlara “Kış lastiği takmamak” suçundan 715 lira, “Diş derinliğinin 0.6 incin altında olması” suçundan ise 108 lira ceza kesildi.

  SÜRÜCÜLERE CEZA YAĞDI

  Öte yandan uygulama kapsamında ekipler, kış lastiği takmayan sürücülere ceza kesti. Ceza kesilen sürücüler ise duruma tepki göstererek uygulama yerinden ayrıldı. Ceza yiyen ticari araç sürücüsü İlhami Ozan Çelik, “Kış lastiği takmamaktan dolayı ceza yedik, cezası ne kadar bilmiyorum.” dedi. Sürücü ardından cezasını alarak ayrıldı.

  “ÖZEL ARAÇLARA DA ZORUNLU OLMALI”

  Kış lastiği takan bir sürücü ise, “Kış lastiği ticari araçlarda mecbur olduğu gibi özel araçlarda da mecbur olmalıdır. Özel araçlar kullananların yüzde 99’unun şoförlük bilgileri, karlı havalarda araç kullanma bilgileri, de az olduğu gibi buna rağmen normal lastik ile trafiğe çıkıldığı zaman onlar önümüzde kalınca bizde gidemiyoruz. Karlı havalarda trafiğin tıkanmasının nedeni budur. Onların da mecburi olmasını istiyoruz. En azından trafiğe çıktıkları zaman kar lastiği olmuş olmamış önemli değil. Benim kış lastiği takılı, ölçümü yapıldı her şey normal. Uygulama çok güzel devamlı yapılsın.” diye konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir