Euro
11.137
-0.49%
Dolar
9.5869
-0.16%
Altın
556.55
0.54%
Borsa
1.493
0.88%
Bitcoin
602.581
2.58%
12ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 12 C

  Kız Kardeşim projesi BM’de anlatıldı

  Birleşmiş Milletler Kadının Statüsü Komisyonu 63. Oturumu’nda, Türkiye’de kadının güçlenmesi çalışmaları kapsamında Kız Kardeşim projesi iyi örneklerden biri olarak paylaşıldı.
  • Haber Merkezi
  • 14.03.2019 - 13:32
  Kız Kardeşim projesi BM’de anlatıldı

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Habitat Derneği, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ve Coca-Cola Türkiye’nin katkılarıyla kadınların ekonomik hayata etkin bir şekilde katılımını desteklemeyi amaçlayan Kız Kardeşim Projesi; T.C. Aile, Çalışma Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından düzenlenen oturumda katılımcılara anlatıldı.

  KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ

  T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından, Birleşmiş Milletler Kadının Statüsü Komisyonu 63. Oturumunda “Yeni Kuşakların Güçlendirilmesinde Kadın Dostu Politikaların Rolü” başlıklı bir panel düzenlendi.

  Panelin açılış konuşmasını yapan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, söz konusu alanda gerçekleştirilen çalışmalar ve kaydedilen ilerlemeler hakkında bilgi verdi. TOBB Sektörler ve Girişimcilik Daire Başkanı Ozan Acar, Kız Kardeşim’in çeşitli paydaşları bir araya getiren bir kurumsal sosyal sorumluluk projesi olduğunu söyleyerek, projenin kadınların ekonomik hayata katılması konusunda teşvik edici  bir rol oynadığını vurguladı.

  Kız Kardeşim projesi BM’de anlatıldı #1

   

  2015’ten bu yana 11 bini aşkın kadına ulaşan Kız Kardeşim Projesi kapsamında Türkiye genelinde, 30 ilde kadınlara dijital okuryazarlık, ebeveyn ve bilgi güvenliği, bireyler için finansal bilinç ve uygulamalı temel finans eğitimleri veriliyor.

  Yıl boyunca süren eğitimlerle kadınların kişisel mali kaynaklarını doğru yönetebilmeleri ve temel finansal hizmetleri tanımaları, girişimci ve girişimci adaylarının küçük ve orta ölçekli işletmelerde temel finansal operasyonlarını verimli yönetebilmeleri, dijital okuryazarlık ve internet güvenliği konularında farkındalıklarının artması ve internet kullanımındaki ebeveyn bilgi güvenliği donanımlarının güçlendirilmesi amaçlanıyor.

  Eğitimlere ek olarak, üretim gerçekleştiren kadınlara/kooperatiflere mobil fotoğrafçılık ve internet reklamcılığı eğitim içerikleri veriliyor ve yıl boyunca “Girişimci Kadınlar ile İlham Buluşmaları” organize edilerek, kadınlar arasındaki iletişim köprüsünün güçlenmesi amaçlanıyor.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir