Euro
15.3614
0.18%
Dolar
13.5427
0.78%
Altın
790.4930
0.56%
Borsa
1,979.83
-5.08%
Bitcoin
570.967
-0.61%
1ºC
İstanbul
Çok bulutlu 1 C

  Kızı için elbise dolabından tekne yapan baba

  Hakkari'de daha önce 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nü görmek isteyen kızı için köprünün maketini yapan baba, şimdi de kullanılmayan elbise dolabından tekne yaptı.
  • DHA
  • 10.01.2020 - 09:46
  Kızı için elbise dolabından tekne yapan baba

  Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde Aydın Güder, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nü görmek isteyen kızını İstanbul'a götüremeyince köprünün ışıklı ve martı sesli maketini yapmıştı.

  Haberi gören İstanbul Büyük Şehir Belediyesi yetkilileri ise Yağmur'u İstanbul'da misafir ederek, İstanbul'un tarihi yerlerini gezdirip boğaz turuna çıkarmıştı.

  11 YAŞINDAKİ YAĞMUR'A BÜYÜK SÜRPRİZ

  Şu anda 11 yaşında olan Yağmur'un aklında ise boğaz turu ve deniz havası kaldı. Baba Güder de kızı Yağmur için tekne maketi yapmaya karar verdi. Kızı okulda veya dışarda olduğu zamanlarda tekneyle uğraşan Güder, elbise dolabından yaptığı maket tekneyi, kızı okuldan dönünce sürpriz yaparak kendisine gösterdi.

  Kızı için elbise dolabından tekne yapan baba #1

  GİZLİ GİZLİ YAPTI

  Baba Güder, 2017'de kızının en büyük hayalinin İstanbul'u ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nü görmek olduğunu belirterek, "Kızımın hayali olan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nü yapmıştım. Bunun üzerine İstanbul Büyük Şehir Belediyesi, kızım Yağmur'u İstanbul'da misafir etti. Gezi sırasında aklında boğaz turu kalmıştı. Bende bu tekneyi kızım için sürpriz yaptım. Deniz havasını ve boğaz turundan bahsediyordu. Bende o boğaz turu ve deniz havasını, Yağmur uyurken ve okula giderken gizli yaptım." dedi.

  Kızı için elbise dolabından tekne yapan baba #2

  KIRIK EBLİSE DOLABINDAN TEKNE

  Teknenin maketinin yapımında kırık elbise dolabı, vitrin camları, dondurma çubuklarını kullandığını söyleyen Baba Güder, kızının bu sürpriz karşısında çok mutlu olduğunu söyledi. Yağmur ise babasının daha önce yaptığı 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nü çok beğendiğini ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nce çağrıldığı İstanbul'da müzeleri, camilerini ve boğazı gezdiğini söyledi.

  Kızı için elbise dolabından tekne yapan baba #3

  "MESLEK SAHİBİ OLUNCA BEN DE SÜRPRİZLER YAPACAĞIM"

  Aklında en çok boğaz turunun kaldığını belirten Yağmur, "En çok aklımda kalan İstanbul boğazı, gemileri ve deniz havası oldu. Babamda beni böyle bir hasretle görünce bu tekneyi yaptı. Çok mutlu oldum. Babama ne kadar teşekkür etsem azdır. Ben de ilerde bir meslek sahibi olunca babama çok güzel sürprizler yapacağım." diye konuştu.

  Kızı için elbise dolabından tekne yapan baba #4


  Görüş Bildir