Petrol
96.65
3.20%
Euro
18.262
-0.08%
Dolar
18.0565
0.61%
Altın
1.022
0.51%
Borsa
302
1.34%
Bitcoin
426.390
0.74%
29ºC
İstanbul
Güneşli 29 C

  Kızına cinsel istismarda bulunan babaya tahliye

  Konya'da, 13 yaşındaki kızına 3 yıldır cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan baba F.Ş.'nin, mahkeme heyeti tarafından 5 ay sonra tahliyesine karar verildi.
  • DHA
  • 23.12.2019 - 11:51
  • Güncelleme : 23.12.2019 - 11:51
  Kızına cinsel istismarda bulunan babaya tahliye

  Konya'da 8'inci sınıf öğrencisi G.Ş.,12 yaşıdaki arkadaşı F.A.'ya, babası F.Ş.'nin cinsel istismarına uğradığını anlattı.

  F.A.'nın konuyu anlattığı annesi H.A. da durumu, G.Ş.'nin annesi D.Ş.'ye bildirdi. Anlatılanları duyunca şok yaşayan anne, eve gidip kızıyla görüştükten sonra polis merkezine giderek, şikayetçi oldu.

  TUTUKLANDI

  Ekipler tarafından gözaltına alınan 48 yaşındaki baba, kızına son 3 yıldır cinsel istismarda bulunduğu iddiası üzerine,  'çocuğun cinsel istismar' suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

  Kızına cinsel istismarda bulunan babaya tahliye #1

  ''3 YILDAN BERİ BABAM KIYAFETLERİMİ ZORLA ÇIKARARAK ÖZEL BÖLGELERİME DOKUNUYOR''

  G.Ş. ifadesinde, babası F.Ş.'nin 3 yıldır cinsel istismarına uğradığını belirterek ''8'inci sınıf öğrencisiyim. F.Ş. öz babam olur. Annem ve ağabeyim işe gittiği zamanlarda 3 yıldan beri babam benim kıyafetlerimi zorla çıkararak özel bölgelerime dokunmaktadır. Babam kıyafetlerimi çıkardığında ben tekrar giyinmek istiyorum; ama babam izin vermiyor. Ben kendisine karşı çıktıysam da dokunmaya devam etti. Babam bu olayı birisine anlatırsan anneni ve sizi öldürürüm, diye tehdit ediyor. Ben bu olayı arkadaşıma bahsettim. Arkadaşım olayı annesine anlatmış. O da konudan anneme bahsetmiş. Annem de bu olayı bana sordu. Ben de olayı anlatınca annemle birlikte polis merkezine şikayet etmeye gittik." dedi.

  ''DURUMDAN HABERİM YOKTU''

  Anne D.Ş., olayı komşuları H.A.'dan öğrendiğini ve ardından eşi hakkında şikayetçi olduğunu belirtti. D.Ş., ''H.A. bana, kızımın babasın tarafından istismara uğradığını söyledi. Durumdan haberim yoktu. Kızımla konuştum. Kızım, 'Babam beni taciz edip, dokunuyor. Özel bölgelerime dokunuyor' dedi. 3 yıldır tacize uğradığını babasından korktuğu için bana anlatmamış. Kızıma bunları yapan babasından şikayetçiyim." diye konuştu.

  ''KIZIMI KULLANARAK BENDEN KURTULMAYA ÇALIŞIYOR''

  Suçlamaları kabul etmeyen F.Ş. de eşinin boşanmak istediğini, boşanmamaları nedeniyle de kendisine iftira attığını belrtti. Sık sık alkol aldığını; ancak olayları hatırlamayacak kadar sarhoş olmadığını belirten F.Ş., ''Kızıma karşı kesinlikle bu şekilde bir dokunmam veya yaklaşmam olmamıştır. Kızıma bugüne kadar bir tokat dahi vurmadım. Eşimle aramızda ailevi sorunlar bulunmaktadır. Eşim benden boşanmak istemekte; ancak ailesi istemediği için benden boşanamamaktadır. Benden boşanamadığı için kızımı kullanarak benden kurtulmaya çalışmaktadır. Ben bu olayların çocuklarımın anneleri tarafından yönlendirmesi sonucu olarak görüyorum. Çocuklarım annelerinin yönlendirmesiyle böyle bir iddiada bulunmuştur. Kesinlikle böyle bir şey yapmadım. Eşime vurduğumu ve tehdit ettiğimi kabul ediyorum. Ancak kızıma karşı uygunsuz bir davranışta veya en ufak bir tehditte bulunmadım. Suçlamaları kabul etmiyorum." dedi.

  5 AY SONRA TAHLİYE EDİLDİ

  Ağır Ceza Mahkemesi'nce yargılanan F.Ş. için yapılan ilk duruşmada, karar belli oldu.

  Mahkeme heyeti, delillerin toplanmış olması ve sanık tarafından karartılma şüphesinin bulunmamasını dikkate alarak, tutuklamadan beklenen faydanın gerçekleştiğini, sanık hakkında tutukluluk halinin devam kararı verilmesinin ölçülü olmayacağını, tutuklamadan beklenen faydaların adli kontrol hükümleriyle sağlayabileceğinin anlaşıldığını belirterek F.Ş.'nin, tutuksuz yargılanmak üzere tahliyesine karar verdi.

  Yaklaşık 5 ay tutuklu kalan F.Ş., bu karar üzerine tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir