Petrol
93.04
-5.21%
Euro
18.3335
-0.37%
Dolar
17.9636
0.18%
Altın
1.03
-0.87%
Borsa
2868
0.11%
Bitcoin
435.017
-1.41%
24ºC
İstanbul
Gök gürültülü sağanak yağış 24 C

  Kocaeli'de dereye kimyasal madde döktüler

  Kocaeli'nin Başiskele İlçesi'ndeki Kilez Deresi'ne kimliği belirsiz kişi veya kişilerce kimyasal madde döküldüğü tespit edildi.
  • Ajanslar
  • 10.09.2016 - 06:01
  Kocaeli'de dereye kimyasal madde döktüler

  Kocaeli de dereye kimyasal madde döktüler #1

  Yüzlerce balık ölümlerin de gerçekleştiği dereden numune alınarak denize karışmaması için pet barikat çekildi.

  VATANDAŞLAR KOKU'DAN RAHATSIZ OLDU

  Başiskele İlçesi'nde gün boyu hissedilen kokudan rahatsız olan vatandaşlar durumu Kocaeli Büyükşehir ve Başiskele Belediyesi ve Çevre İl Müdürlüğü'ne bildirdi. Kokunun yayıldığı Vezirçiftliği Mahallesi bölgesindeki fabrikalarda inceleme yapan ekipler bir sonuca ulaşamadı. Daha sonra Kilez deresinde yaklaşık 2 kilometrelik alanda yayılan ve kimliği belirsiz kişi veya kişilerce dökülen maddenin ilk belirlemelere göre petrol türevi kimyasal madde olduğu iddia edildi.

  DENİZE KARIŞMASINI ENGELLEMEK İÇİN SET ÇEKİLDİ

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Çevre İl Müdürlüğü ekipleri kimyasal maddeden numune alarak kimyasal maddenin denize karışmasını önlemek amacıyla dereye pet barikatlar çekti.

  Durumu öğrenince Başiskele Belediyesi'ni arayarak bilgi verdiklerini söyleyen Vezirçiftliği Mahalle Muhtarı Bahattin Aktepe, "Tüm ilçemizi kaplayan koku nedeniyle vatandaşlarımız rahatsız oldu. Belediye ekipleri araştırma yaptı bölgede. Dereye atılan kimyasal maddeden kokunun kaynaklandığı tespit edildi. Deremizde bulunan balıkların büyük bölümü atılan bu kimyasal maddeden dolayı öldüler. Belediye ekipleri kimyasal maddenin denize karışmasını önlemek amacıyla çalışma yapıyor" dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir